X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Afera solna: nie ma zagrożenia dla zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 10:58
Wielkopolski Państwowy Inspektorat Sanitarny po przebadaniu próbek soli spożywczej i peklosoli poinformował, że mieszczą się one w obowiązujących normach.
Audio
Afera solna: nie ma zagrożenia dla zdrowia
Foto: sxc.hu/CC

Analizy były prowadzone od 28 lutego do 5 marca. Objęły pięć próbek soli pobranej z jednego z lokalnych zakładów i hurtowni. Trzy próby były opisane jako sól jadalna, a dwie zawierały peklosól. W tych próbkach zostało zbadanych 13 parametrów, w tym zawartość wody, poziom jodu oraz obecność metali ciężkich i siarczanów.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Wyniki badań wykluczają możliwość zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego - zapewnił wojewódzki inspektor sanitarny Andrzej Trybusz na konferencji prasowej w Poznaniu.
Według niego, ogólne ekspertyzy pokazują, że wyniki badanej soli mieszczą się w normie i produkt nie mógł powodować negatywnych konsekwencji dla życia i zdrowia.

Wcześniej włocławski Anwil zaprotestował przeciw ukazującym się w mediach informacjom na temat soli przemysłowej, produkowanej w tym zakładzie, którą nieuczciwe firmy sprzedawały później jako sól spożywczą.

Firma wydała w tej sprawie komunikat. Anwil podkreśla w nim, że skład soli przemysłowej nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i przypomina, że wszyscy odbiorcy tej soli byli przez fabrykę informowani, że nie jest to sól spożywcza.

IAR,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afera solna. Eksport żywności z Polski zagrożony?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 19:22
Czeska Izba Żywnościowa uważa, że władze w Pradze powinny wstrzymać import polskiej żywności, jeśli Polska nie opublikuje listy towarów zawierających sól techniczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa o soli: ciszej nad tą trumną

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 08:30
Nie pomagajmy konkurencji niszczyć polskiej produkcji żywności – apelował minister Marek Sawicki, zarzucając mediom szerzenie paniki. Mówi, że zagraniczni producenci próbują wykorzystać tę sytuację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anwil: nasza sól wcale nie jest rakotwórcza

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 09:31
Włocławski Anwil protestuje przeciw - jego zdaniem - nieprawdziwym informacjom na temat soli przemysłowej, produkowanej w tym zakładzie, którą nieuczciwe firmy sprzedawały później jako sól spożywczą.
rozwiń zwiń