Buranowskie Babuszki - starsze panie zawojują Eurowizję?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 23:59
Takiego finału rosyjskich eliminacji do konkursu nikt się nie spodziewał. Rosja oszalała na punkcie tych staruszek.
Audio
Buranowskie Babuszki - starsze panie zawojują Eurowizję?
Foto: promodj.com

Cała Rosja oszalała na punkcie zespołu Buranowskie Babuszki. Folkowa grupa emerytek z Udmurcji będzie reprezentować Federację Rosyjską w konkursie Eurowizja - 2012, który odbędzie się w stolicy Azerbejdżanu Baku.

Jak informuje korespondent Polskiego Radia w Moskwie - takiego finału wszechrosyjskiego konkursu, który miał wyłonić reprezentanta kraju na festiwal Eurowizji nikt się nie spodziewał.

Staruszki w udmurckich strojach ludowych i słomianych kapciach zawojowały serca publiczności i jurorów. Folkowa grupa Buranowskie Babuszki już w tytule piosenki - "Chodź tu i tańcz" zaprasza do radosnej zabawy. Podskakujące z wielkim zapałem na scenie panie w podeszłym wieku z jednej strony stwarzają komiczne wrażenie a z drugiej są tak naturalne, że aż chce się razem z nimi przytupywać.

"Buranowskie Babuszki" we wszechrosyjskim konkursie pokonały takie gwiazdy jak wielokrotni reprezentanci Rosji w międzynarodowych konkursach: Dima Biłan i Julia Wołkowa z zespołu Tatu. Finał konkursu Eurowizja - 2012 już w maju.

IAR, wit

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Polacy nie wystąpią w konkursie Eurowizja 2012?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2011 16:18
Telewizja Polska rezygnuje z obsługi Konkursu Piosenki Eurowizja 2012. To właśnie TVP do tej pory organizowała preselekcje, w których wybierano reprezentanta naszego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie chcą ciemnoskórej piosenkarki na Eurowizji

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2012 17:13
- Ukraina będzie kojarzona z innym kontynentem, z jakąś Afryką - skomentował decyzję o wysłaniu 33-letniej Hajtany na Eurowizję członek rady politycznej nacjonalistycznej partii Swoboda Jurij Syrotiuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: sfałszowano wyniki głosowania na Eurowizję

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2012 12:17
Urzędnicy zdecydowali o sfałszowaniu wyników tak, by wygrała i pojechała na Eurowizję Alona Łańska, a nie zespół Litesound. W sprawę wmieszał się prezydent Łukaszenka.
rozwiń zwiń