X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbiórka przedmiotów do musicalu o Korczaku

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 14:34
Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku poszukują eksponatów na premierę musicalu o pedagogu i przyjacielu dzieci Januszu Korczaku.
Janusz Korczak pomnik
Janusz Korczak pomnikFoto: Hubert Śmietanka/Wikipedia/CC

25 marca filharmonia organizuje wielki skup ubrań, mebli i innych przedmiotów codziennego użytku. Chodzi o przedmioty pochodzące z lat 1935-1955 - podała Małgorzata Kun z Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Zobacz galerię - dzień na zdjęciach>>>

Opera chce kupić do musicalu ubrania: płaszcze, buty, kapelusze, rękawiczki, szaliki, chusty, ale też walizki, torebki. Potrzebne będą również odzież damska, męska i dziecięca.

- Szukamy zarówno rzeczy letnich, jak i jesienno-zimowych. Chętnie kupimy także stoły, krzesła, metalowe łóżka pochodzące z tamtych lub wcześniejszych czasów, także bardzo zużyte i zdefektowane, przeznaczone do wyrzucenia na śmietnik - mówiła Kun. Zaznaczyła jednocześnie, że nie chodzi o meble o wartości antykwarycznej.

Od lutego w Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają próby do musicalu o Januszu Korczaku - pedagogu, pisarzu i wielkim przyjacielu dzieci. Bierze w nich udział 80 solistów i chórzystów. Trwają jeszcze castingi. Premiera przedstawienia przewidziana jest na 29 września. Wcześniej, latem musical ma być pokazany w Warszawie.

Rok 2012 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Januszka Korczaka. Patronat nad musicalem, który jest pierwszą taką produkcją Opery i Filharmonii Podlaskiej, objął Rzecznik Praw Dziecka.

Historia niezwykłego człowieka

Musical "Korczak" opowiada o tragicznej historii Janusza Korczaka i jego wychowanków, którzy zginęli w obozie zagłady w Treblince. Spektakl powstał w Wielkiej Brytanii i miał swoją prapremierę w sierpniu 2011 roku. Opera i Filharmonia Podlaska wystawi polską wersję tego musicalu. Posiada do niego prawa na terenie Polski i państw ościennych.

Janusz Korczak był lekarzem, z zamiłowania pedagogiem i pisarzem, autorem książek m.in. "Króla Maciusia Pierwszego" a także wielkim przyjacielem dzieci. W 1912 roku założył w Warszawie żydowski Dom Sierot, a później także sierociniec dla polskich dzieci "Nasz Dom". Zginął w sierpniu 1942 roku w obozie w Treblince wraz ze swoimi wychowankami, którym towarzyszył w drodze na śmierć.

sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Korczak - człowiek naszych czasów?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 13:55
Żydowski Instytut Historyczny wraz z Fundacją Korczakowską przygotowuje całoroczne działania edukacyjne i kulturalne związane z obchodami Roku Janusza Korczaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Casting do musicalu o Januszu Korczaku

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2012 10:13
W Białymstoku przygotowują musical o Januszu Korczaku i jego dzieciach. Trwają przesłuchania.
rozwiń zwiń