X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyżurny na obserwacji. „Nie ma z nim kontaktu”

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 11:40
Sąd poparł wniosek prokuratury i zdecydował, że obserwacja dyżurnego potrwa cztery tygodnie. Andrzej N. jest podejrzanym o nieumyślne spowodowanie katastrofy pod Szczekocinami.
Audio
Rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie Bogusław Zając
Rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie Bogusław ZającFoto: PAP/Waldemar Deska

 

Tak zdecydował we wtorek Sąd Okręgowy w Częstochowie, uwzględniając wniosek prokuratury w tej sprawie. O decyzji sądu, która zapadła na niejawnym posiedzeniu, poinformował dziennikarzy rzecznik Bogusław Zając.

Dyżurnego ruchu z posterunku w Starzynach do tej pory nie przesłuchano ze względu na stan zdrowia przebywa w szpitalu psychiatrycznym.

Jeśli biegli dojdą do wniosku, że można go przesłuchać przed upływem czterech tygodni, to prokurator może dokonać przesłuchania w szpitalu i przedstawić zarzuty. Jeśli natomiast lekarze nie będą w stanie wydać opinii w ciągu czterech tygodni, to będą mogli wystąpić do sądu o przedłużenie obserwacji o dalsze cztery tygodnie.

Pełnomocnik Andrzeja N. mec. Witold Pospiech powiedział dziennikarzom, że stan jego klienta jest tak zły, że nie ma z nim żadnego kontaktu. - Zupełnie wyłączona świadomość. Ruchy spowolnione. Nie mógł podpisać mi pełnomocnictwa, wymagało to ogromnego wysiłku. Jest zupełnie bezwolny - opisywał adwokat.

Prokurator Tomasz Ozimek był pytany o pojawiające się informacje, że maszynista pociągu Interregio mógł nie być sam w elektrowozie w chwili katastrofy. - Nie komentujemy tego typu informacji - odpowiedział. Ozimek przypomniał, że w śledztwie zgromadzono już bardzo obszerny materiał dowodowy, który jest teraz przedmiotem analizy śledczych. Dodał, że w tym tygodniu prokuratorzy zamierzają opracować tzw. plan śledztwa - dokument zawierający charakterystykę dotychczas zebranych dowodów, ewentualne wersje śledcze, a także będzie określał czynności, które w tej sprawie będą musiały być wykonane.

3 marca w wyniku czołowego zderzenie dwóch pociągów pod Szczekocinami zginęło 16 osób, a ponad 50 zostało rannych.

Według śledczych mężczyzna, pełniąc obowiązki dyżurnego ruchu, doprowadził do skierowania jednego z pociągów na niewłaściwy tor, co spowodowało czołowe zderzenie z drugim składem.

agkm

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>

Zobacz więcej na temat: Bogusław Zając
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyżurna ruchu bez zarzutów. Przesłuchana i zwolniona do domu

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 09:45
Śledczy weryfikują jej zeznania. Nie postawili jej żadnych zarzutów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kilka minut przed katastrofą zawiodła zwrotnica?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 10:30
Przed wypadkiem w Szczekocinach pojawiła się usterka zwrotnicy i druga dotycząca semafora - wynika z dokumentów, do których dotarła TVN24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katastrofa pod Szczekocinami. Pożegnanie maszynisty

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 07:38
W poniedziałek w Warszawie odbędzie się pogrzeb jednego z maszynistów pociągu PKP Intercity, który brał udział w katastrofie kolejowej.
rozwiń zwiń