X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nietypowe talent show wyłoni muzyczną wizytówkę kraju

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 22:00
Siedmioro artystów będzie walczyć w finale konkursu Młody Muzyk Roku 2012. Zwycięzca zagra w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego.
Audio
  • Przewodniczący jury Krzesimir Dębski
  • Mariola Wiśniewska z resortu kultury
  • Wiolonczeliści Aleksander Tomaszkiewicz z Warszawy i Maciej Kułakowski z Gdańska
  • Pozostali uczestnicy konkursu, którzy zakwalifikowali się do finału, dzielą się wrażeniami
Nietypowe talent show wyłoni muzyczną wizytówkę kraju
Foto: fot. materiały promocyjne

Młody Muzyk Roku to ogólnopolski konkurs dla najlepszego młodego muzyka, grającego na jednym z klasycznych instrumentów. Uczestnicy konkursu nie mogą mieć więcej niż 19 lat.

Finał konkursu odbędzie się 4 kwietnia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę w Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Wiedniu.

 

 

Szczęśliwa "7"

Najpierw dwudziestkę uczestników konkursu wyłoniło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego spośród ponad 120 kandydatów, kierując się głównie ich osiągnięciami.

Do finału konkursu zakwalifikowało się dwóch wioloczelistów: Aleksander Tomaszkiewicz z Warszawy i Maciej Kułakowski z Gdańska, dwóch akordeonistów - Łukasz Brzezina z Warszawy i Piotr Krzaczkowski z Lublina, saksofonista - Jakub Muras z Żor, skrzypek - Mateusz Makuch z Zielonej Góry i flecistka - Jagoda Krzemińska z Kluczborka.

 

Niesamowite talenty

Przewodniczący jury Krzesimir Dębski zwraca uwagę, że różnorodność instrumentów, na których grali uczestnicy konkursu podczas przesłuchań, była tak duża, że dodatkowo utrudniała jurorom zadanie.

- Z półfinałowej dwudziestki wybraliśmy talenty ponadinstrumentalne, osobowościowe (...) Najważniejszym kryterium był ich potencjał, ale dla mnie liczyła się też intonacja, zrozumienie utworu, jego konstrukcji, harmonii, kontrapunktów, tego na czym ta muzyka się opierała, jak była zbudowana - mówił Dębski.

 

Wizytówka naszego kraju

Kierownik redakcji muzycznej TVP Kultura Robert Kamyk podkreślał, że Młody Muzyk Roku nie jest typowym konkursem muzycznym. - To połączenie tzw. talent-show i najwyższej jakości muzycznej, artystycznej - opowiadał.

Jego zdaniem, finałowa siódemka to najzdolniejsi młodzi instrumentaliści w Polsce. - To oni już niebawem będę reprezentować Polskę na światowych scenach, staną się wizytówką naszego kraju - mówił. Jak podkreślał, konkurs ma też za zadanie udowodnić, że "muzyka klasyczna może być podana w sposób interesujący, porywający".

Kamyk zwrócił też uwagę, że zwycięzca poprzedniej edycji konkursu, akordeonista Bartosz Głowacki, studiuje teraz w Royal Academy of Music w Londynie. - Przyjedzie do nas na finał, a zaraz potem poleci debiutować w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall. To potwierdza, że ten konkurs ma znaczenie - ocenił.

 

 

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

 

W środę, 21 marca, o godzinie 18:55 w TVP Kultura będzie można obejrzeć retransmisję z połfinału konkursu Młody Muzyk Roku 2012. Finał konkursu odbędzie się w Studiu S 1 imienia Witolda Lutosławskiego 4 kwietnia o godzine 20. Młodzi instrumentaliści wystąpią z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Jurorzy odniosą się do wszystkich prezentacji w sposób jawny. Siódmym głosem jurorskim będą telewidzowie, którzy wybiorą swojego faworyta za pośrednictwem systemu audiotele.

Konkurs jest organizowany przez TVP Kultura, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury.

 

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piosenki największych bardów na stronie PR

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2011 16:15
Polskie Radio uruchomiło na platformie internetowej moje.polskieradio.pl kolejny kanał tematyczny - "Piosenki Niezależnych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs chopinowski nagrodzony Koryfeuszem. "Wydarzenie roku"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2011 21:02
XVI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Chopina, zrealizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, otrzymał nagrodę Koryfeusza w kategorii "wydarzenie roku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne królestwo dla uczniów w sieci

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 15:52
Portal edukacyjny Muzykoteka Szkolna już działa.
rozwiń zwiń