X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

6,5 roku więzienia dla śląskiego "barona paliwowego"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 12:35
Karę 6, 5 roku więzienia wymierzył Sąd Okręgowy w Katowicach Henrykowi Musialskiemu - śląskiemu "baronowi paliwowemu", którego grupa przestępcza - według prokuratury - wyłudziła od Skarbu Państwa ok. 500 mln zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

Poza karą pozbawienia wolności sąd wymierzył Musialskiemu karę grzywny; zasądził też ściągnięcie na rzecz Skarbu Państwa korzyści z przestępstwa w kwocie 495 mln zł. Wyrok jest nieprawomocny.

Sąd uznał Musialskiego winnym m.in. kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzeń, prania brudnych pieniędzy i korumpowania pracowników urzędu kontroli skarbowej. Sąd zakazał mu też na 10 lat działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami,

Śląskiemu "baronowi paliwowemu" zarzucono w akcie oskarżenia 28 przestępstw - m.in. założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzania VAT i akcyzy, uchylania się od ujawniania podstaw opodatkowania czy prania brudnych pieniędzy. Według prokuratury grupa przestępcza Musialskiego wyłudziła 335 mln zł z tytułu akcyzy i około 160 mln zł podatku VAT.

Musialski już w czasie śledztwa przyznał się do zarzutów. Zaczął współpracować z prokuraturą w czasie trwającego blisko pięć lat aresztowania. W procesie, podobnie jak pozostali podsądni, odpowiadał z wolnej stopy. Zgodził się na podanie w prasie pełnego nazwiska.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Echa mafii paliwowej, państwo straciło 900 milionów

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2010 06:41
Prokuratura bada, czy na dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie były wywierane naciski, by podjął korzystną dla Rafinerii Trzebinia decyzję o nie ściąganiu setek milionów podatku akcyzowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyłudzali podatek od paliwa. Państwo straciło 9 mln

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2009 07:35
Około 9 milionów złotych stracił Skarb Państwa w wyniku działalności zorganizowanej grupy przestępczej, funkcjonującej jako zarejestrowana w Rzeszowie spółka paliwowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mafia paliwowa pójdzie do więzienia?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 07:00
Przed katowickim Sądem Okręgowym ma zapaść wyrok w sprawie śląskiej mafii paliwowej. 20 osób miało oszukać Skarb Państwa na 500 milionów złotych.
rozwiń zwiń