X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Most Marii Skłodowskiej-Curie oficjalnie otwarty

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 20:27
- Ten most jest szczególny, ponieważ rozwiązuje wiele komunikacyjnych problemów stolicy - podkreśliła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Audio
Most Marii Skłodowskiej-Curie oficjalnie otwarty
Foto: fot. PAP/Jacek Turczyk

- Kochani warszawiacy, stało się, mamy most Marii Skłodowskiej-Curie. Mamy ten most, wymarzony tak naprawdę od kilkudziesięciu lat, bo pierwszy raz w planach był w latach 80. - powiedziała prezydent stolicy.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
Otwarciu mostu towarzyszyła impreza zorganizowana przez miasto. Jej uczestnicy m.in.: mogli wziąć udział w układaniu wielkiej tablicy Mendelejewa i zatańczyć w specjalnym flash mobie. Od godz. 10 do wieczora - według szacunków ratusza - mostem przeszło ok. 70 tys. ludzi.
Most Skłodowskiej-Curie połączył prawobrzeżną Białołękę z położonymi na lewym brzegu Wisły Bielanami. Jest najbardziej na północ wysuniętą przeprawą w Warszawie. Ma długość ok. 795 m i składa się z trzech niezależnych obiektów - dwóch trójpasmowych przepraw drogowych oraz jednej przeznaczonej pod trasę tramwajową i ciąg pieszo-rowerowy.
Dla samochodów most ma zostać oddany w niedzielę. Autobusy pojawią się na nim w poniedziałek. Początkowo będą to dwie linie - dzienna 101 i nocna N01. Więcej będzie ich po 10 kwietnia, gdy zakończy się budowa łącznika między pierwszą a drugą linią metra.
Most Skłodowskiej-Curie jest ósmą w Warszawie przeprawą drogową przez Wisłę. Poza nim są to mosty: Poniatowskiego, Gdański, Śląsko-Dąbrowski, Łazienkowski, im. gen. Stefana Grota-Roweckiego, Świętokrzyski i Siekierkowski.
Na ten most czekaliśmy wiele lat
Przetarg na projekt i wykonanie mostu ogłoszono w lipcu 2006 roku. Najniższa zaproponowana wówczas cena - ponad 1 mld zł - była ponad dwukrotnie wyższa od kwoty, którą proponowało miasto. Przetarg unieważniono na początku 2007 roku. Ogłoszony został kolejny przetarg - na sporządzenie dokumentacji mostu.
Przetarg na wykonanie przeprawy ogłoszono w czerwcu 2008 roku. Ostatecznie wybrano ofertę konsorcjum, którego liderem było Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "Pol-Aqua". Umowę z wykonawcą podpisano w kwietniu 2009 roku. Pozwolenie na budowę mostu wojewoda mazowiecki podpisał 21 kwietnia 2009 roku.
W lipcu 2010 roku Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał umowę na realizację budowy kolejnego odcinka Trasy Mostu Północnego - od węzła z ulicą Pułkową do węzła przesiadkowego Młociny. Miesiąc później władze miasta podpisały umowę na unijne dofinansowanie budowy trasy w wysokości 374 mln zł.
Umowa na budowę trasy mostu zakładała koszt inwestycji na ponad 1 mld zł.
IAR,PAP,kk

Zobacz więcej na temat: IAR Mazowsze Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Granat z mostu, będzie lżej

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2010 06:52
Szokujące procedury na budowie opóźnionego o pół roku mostu Północnego w stolicy - ujawnia "Życie Warszawy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł robotnik, który spadł z Mostu Północnego

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2011 20:24
Mężczyzna przeszedł wiele operacji. Lekarze walczyli o jego życie kilka dni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa ma nowy most. Znikną korki?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 10:38
Stołeczny ratusz podzielił uroczystości związane z otwarciem mostu Marii Skłodowskiej - Curie na dwa etapy. W sobotę można podziwiać przeprawę pieszo, w niedzielę na most i trasę wjadą samochody.
rozwiń zwiń