Nie żyje znany artysta fotografik Wiktor Wołkow

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 10:02
Od ponad 40 lat fotografował krajobraz i przyrodę Podlasia. Zmarł po ciężkiej chorobie. Miał 69 lat.
Audio
Nie żyje znany artysta fotografik Wiktor Wołkow
Foto: gc85/sxc.hu/cc

Wołkow (ur. 4 kwietnia 1942 r. w Białymstoku) był członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, autorem około stu wystaw indywidualnych i albumów: Wołkow, Biebrza, Krzyż, Słońce. Otrzymał ponad sto nagród krajowych i międzynarodowych.
W 2001 roku uhonorowano go tytułem ''Człowieka sukcesu '' przyznawanym przez tygodnik ''Kontakty''. W 2005 roku, na ceremonii podczas koncertu inaugurującego sezon, w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, został odznaczony przez ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
To właśnie Wiktor Wołkow wynalazł Taplary - wioskę z ekranizacji "Konopielki" Edwarda Redlińskiego.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR,wikipedia,kk

Czytaj także

Zmarł francuski reżyser, zdobywca Oscara

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 19:11
W szpitalu niedaleko Paryża zmarł francuski reżyser, scenarzysta, pisarz i reporter wojenny Pierre Schoendoerffer. Miał 83 lata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmarła skrzypaczka prof. Jadwiga Kaliszewska

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2012 16:00
Skrzypaczka i wybitny pedagog prof. Jadwiga Kaliszewska zmarła po krótkiej chorobie. Miała 75 lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmarł Antonio Tabucchi

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2012 17:45
W Lizbonie po długiej chorobie odszedł znany włoski pisarz. Miał 68 lat.
rozwiń zwiń