Noc spowiedzi w Krakowie dla tych, którzy zwątpili

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 16:51
Noc muzeów już była, ale noc spowiedzi na taką skalę jeszcze nie.
Audio
Noc spowiedzi w Krakowie dla tych, którzy zwątpili
Foto: sxc.hu

W czterech krakowskich kościołach będzie dzisiaj można skorzystać z tego sakramentu dosłownie pod osłoną nocy. Zależy nam szczególnie na tych, którzy - z różnych powodów - odeszli od kościoła - mówi ojciec. - Jest to forma dotarcia do ludzi, którzy są poza kościołem. Dużo się mówi o nowej ewangelizacji ludzi, którzy odeszli od Kościoła. I to jest właśnie jeden z tych elementów - mówi Maciej Okoński, dominikanin.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

- Wybór pory ma znaczenie symboliczne. Noc jest takim czasem, gdy lubimy rozmawiać, chodzić gdzieś, spotykać się. W końcu nie bez powodu mówi się "nocne rozmowy Polaków". Ta pora jest szczególna. Ciemność jest symbolem grzechu, zła, samotności, więc jest to dobry czas, w którym możemy spotkać się z Chrystusem, który jest zmartwychwstały i może odpuścić mi grzechy  - dodaje ojciec Maciej Okoński.

Spowiedź odbędzie się w czterech krakowskich kościołach: Dobrego Pasterza na Prądniku Czerwonym, kolegiacie św. Anny, kościele Świętego Krzyża oraz Bazylice oo. Dominikanów. Księża spowiadać będą od godz. 21 do 3 w nocy.

IAR, sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krucjata różańcowa na miejskich billboardach

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 09:29
Na ulicach największych miast pojawiły się plakaty z hasłem "Maryjo, Królowo Polski, ratuj nas, bo giniemy!" - podaje "Gazeta Polska codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rząd chce szybko załatwić sprawę Funduszu Kościelnego"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 09:10
Dlatego rząd chce szybko załatwić sprawę Funduszu Kościelnego - taką opinię wyraził w Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej Marcin Przeciszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szykują się do protestu przeciwko laicyzacji

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 15:25
Organizacje katolickie przygotowują się do marszu, który odbędzie się pod hasłem "Stop laicyzacji" 14 kwietnia w Rzeszowie.
rozwiń zwiń