X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gloryfikacja komunistycznego generała za publiczne pieniądze?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2012 12:05
"Rzeczpospolita" pisze, że rządząca Podkarpaciem koalicja PO - PSL z publicznych pieniędzy dofinansowuje uroczystości w 65. rocznicę śmierci sowieckiego generała Karola "Waltera" Świerczewskiego.
Pomnik gen. Karola Świerczewskiego w Jabłonkach
Pomnik gen. Karola Świerczewskiego w Jabłonkach Foto: Kolanin/CC/Wikipedia

Organizuje je w najbliższą sobotę w Jabłonkach koło Baligrodu rzeszowskie Stowarzyszenie Lepsze Dziś. "Rzeczpospolita" dowiedziała się, że 10 tysięcy złotych na imprezę z budżetu województwa podkarpackiego dał zarząd województwa. Na jego czele stoi marszałek Mirosław Karapyta z PSL-u. Przewodniczącą wojewódzkiego sejmiku jest Teresa Kubas-Hul z PO.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
Szef Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński skierował list na ręce marszałka Karapyty. Zwrócił uwagę na niestosowność takich uroczystości. Kamiński dodatkowo przekazał na ręce marszałka biogram Świerczewskiego, w którym opisane są jego zbrodnie.

Jego decyzje spowodowały śmierć tysięcy żołnierzy
Karol "Walter" Świerczewski był między innymi komisarzem politycznym Armii Czerwonej. W 1917 roku brał udział w tłumieniu antybolszewickiego powstania na Ukrainie, walczył też po stronie komunistów w wojnie polsko-sowieckiej, brał udział w wojnie domowej w Hiszpanii, wspierając komunistów.
W sierpniu 1943 roku Stalin skierował "Waltera" do tworzenia Polskich Sił Zbrojnych w ZSRR. Jako zastępca dowódcy 2. Armii Wojska Polskiego podczas operacji łużyckiej popełnił szereg błędów, które spowodowały śmierć tysięcy żołnierzy. Po wojnie odmawiał prawa łaski żołnierzom AK skazanym na śmierć.

IAR, gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Generał, który się kulom nie kłaniał...

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2009 09:15
Generął, który się kulom nie kłaniał...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odsłonięto pomnik pomordowanych przez UPA

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2010 20:51
W Krowicy Samej koło Lubaczowa na Podkarpaciu odsłonięto pomnik upamiętniający kilkudziesięciu mieszkańców zamordowanych przez nacjonalistów ukraińskich z OUN-UPA w latach 1944-1947.
rozwiń zwiń

Czytaj także

65. rocznica śmierci generała Karola Świerczewskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 17:10
Mimo odpowiedzialności za klęskę 2. Armii Wojska Polskiego pod Budziszynem był czczony przez propagandę PRL-owską jako bohater i patriota.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcieli uczcić Świerczewskiego, stracą dotację?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 15:58
Zarząd Województwa Podkarpackiego rozważa wycofanie dotacji dla Stowarzyszenia "Lepsze Dziś" z Rzeszowa, które organizuje sobotnie uroczystości w 65. rocznicę śmierci gen. Karola Świerczewskiego.
rozwiń zwiń