Wizja lokalna na miejscu katastrofy kolejowej

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 09:35
Częstochowska prokuratura przeprowadziła wizję lokalną w miejscu katastrofy kolejowej pod Szczekocinami.
Audio
Wizja lokalna na miejscu katastrofy kolejowej
Foto: w0yt3q/Wikipedia/CC

Prokurator Romuald Basiński poinformował Radio Katowice, że wizja miała miejsce minionej nocy od późnych godzin wieczornych do porannych. "Prokuratura w żaden sposób nie będzie upubliczniała treści tej czynności" - poinformował prokurator.

Wiadomo jedynie, że w wizji lokalnej brały udział dwa pociągi. Sprawdzano także zwrotnicę w Starzynach.

Dokładnie miesiąc temu w Chałupkach pod Szczekocinami doszło do największej od lat katastrofy kolejowej w Polsce. W wyniku zderzenia czołowego dwóch pociągów zginęło 16 osób, a blisko 60 zostało rannych. W miesiąc po katastrofie w szpitalach pozostaje pięć osób.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Według śledczych dyżurny ruchu Andrzej N., doprowadził do skierowania jednego z pociągów na niewłaściwy tor, co spowodowało czołowe zderzenie z drugim składem. Prokuratorzy zarzucają mu nieumyślne spowodowanie katastrofy.

Andrzej N. ze względu na stan zdrowia nie został dotąd przesłuchany i nie przedstawiono mu zarzutu. Przebywa na obserwacji w szpitalu psychiatrychnym.

IAR/mch

Czytaj także

Katastrofa pod Szczekocinami: 32 osoby nadal w szpitalach

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 09:48
Osoby ranne w katastrofie znajdują się w 17 szpitalach na terenie 5 województw.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katastrofa kolejowa. Pośpiech przyczyną dramatu?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2012 09:54
Zamontowane w miejscu tragedii w Szczekocinach urządzenia psuły się bardzo często. Ostrzeżenia zlekceważono. Odcinek został wyremontowany w błyskawicznym tempie - donosi "Gazeta Polska Codziennie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szczekociny: odczytano zawartość rejestratorów z lokomotyw

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 20:38
- Na tych rejestratorach znajdują się zapisy dotyczące prędkości, hamowania i tym podobnych parametrów - poinformował prok. Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.
rozwiń zwiń