X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrea to imię męskie czy żeńskie? Sąd rozstrzygnął

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2012 06:58
Włoski Urząd Stanu Cywilnego odmówił zarejestrowania dziewczynki o imieniu Andrea, twierdząc, że to męskie imię. Sprawa trafiła do sądu.
Andrea to imię męskie czy żeńskie? Sąd rozstrzygnął
Foto: Glow Images/East News

5-letnia Andrea jest córką włoskiej pary, ale urodziła się w Paryżu. Komplikacje zaczęły się, gdy małżeństwo wróciło do ojczyzny i postanowiło zarejestrować córkę we włoskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Ten odmówił, argumentując, że Andrea (żeńska forma odpowiednika imienia Andrzej) we Włoszech to imię wyłącznie męskie, a zatem nie może nosić go dziewczynka.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
W związku ze sporem urzędnik USC skierował sprawę do sądu. Ten nakazał rodzicom, by zmienili imię dziecka na francuską wersję - Andree, którą uznano za bardziej odpowiednią dla dziewczynki. Rodzice odwołali się od wyroku.
Sąd apelacyjny orzekł, że można zarejestrować we Włoszech dziecko płci żeńskiej o imieniu Andrea. Sędzia powołał się na przepisy unijne i międzynarodowe konwencje, które zabraniają wszelkiej dyskryminacji.
PAP,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakie imiona nadają dzieciom w Kosowie? Kaddafi, Klinton, Tonibler i Ollbrajt

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2011 06:17
- Matce Kaddafi się podobał, myślała, że jest przywódcą wszystkich muzułmanów - wyjaśnia 22-letni student ekonomii Gadaf (albański zapis nazwiska Kaddafi) Abdyli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie imiona najczęściej nadają dzieciom Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2011 17:45
W pierwszym półroczu tego roku, w Warszawie najczęściej nadawanym imieniem była Julia, wśród chłopców zaś Jan - wynika z danych stołecznego Urzędu Stanu Cywilnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmieją się z Adolfa Hitlera. Chce zmienić nazwisko

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2011 09:24
Odkąd jedna z uczelni w Brazylii opublikowała dane Adolfa Hitlera Souzy Mendesa na liście przyjętych studentów, w internecie nie ustają niewybredne komentarze pod jego adresem.
rozwiń zwiń