Rezydencja prezydenta Ukrainy poraża przepychem

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 17:00
Portal „Ukraińska Prawda” opublikował zdjęcia wnętrza jednego z budynków rezydencji Wiktora Janukowycza.
Audio
Rezydencja prezydenta Ukrainy poraża przepychem
Foto: pravda.ua

„Ukraińska Prawda” i inne portale prezentowały do tej pory zdjęcia z satelitów, samolotów i łodzi. Pokazywały one ogromne terytorium z kilkoma wielkimi budynkami. Wśród nich był czteropiętrowy dom zbudowany przez jedną z fińskich firm oraz „pałac na wodzie” na brzegu zalewu Dniepru.

Zdjęcia tego ostatniego publikuje teraz „Ukraińska Prawda”. Według portalu, jego budowa kosztowała 75 milionów hrywien, czyli około 30 milionów złotych. Główną część pałacu stanowi sala balowa wykończona drogimi gatunkami drewna. Jest tam także marmurowa podłoga i żyrandole za równowartość 300 tysięcy złotych każdy.
Oficjalnie właścicielem rezydencji Międzygórze jest kilka firm - słupów. „Ukraińska Prawda” udowodniła ich związek z Wiktorem Janukowyczem i jego rodziną.
Wśród nich jest syn prezydenta Ołeksandr, który jest właścicielem banków i firm budowlanych oraz hoteli. Latem jego holding zajmujący się biznesem hotelowy ma zamiar wejść na warszawską giełdę. Według miesięcznika „Forbes” Ołeksandr Janukowycz zajmuje 98. miejsce na liście najbogatszych Ukraińców.

IAR, agkm

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Kowal spotkał się z uwięzioną Tymoszenko

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2012 12:30
Do spotkania doszło w żeńskiej kolonii karnej w Charkowie, gdzie była premier Julia Tymoszenko przebywa od grudnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W maju rozpocznie się budowa cmentarza w Bykowni

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 08:48
Nowa nekropolia upamiętni los ponad 3,5 tysiąca ofiar zbrodni katyńskiej. Byli to polscy jeńcy wzięci do niewoli po agresji Armii Czerwonej na Polskę w 1939 roku, którzy znaleźli się na tzw. ukraińskiej liście katyńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cudotwórcze ikony na kiermaszu w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 15:00
Ikony słynące cudami zostały wystawione w Mińsku przez monastyry z Białorusi, Rosji i Ukrainy, by wierni mogli im się pokłonić. Można też kupić stare, odrestaurowane ikony.
rozwiń zwiń