Kielce: ruszają warsztaty z rekonstrukcji piersi

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2012 09:10
Jak podkreśla chirurg Artur Bocian, na zachodzie Europy odtworzenie piersi po mastektomii jest normą. Także w Polsce tego typu operacji wykonywanych jest coraz więcej.
Audio
Kielce: ruszają warsztaty z rekonstrukcji piersi
Foto: Glow Images/East News

Czołowi specjaliści w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej i onkoplastycznej piersi w Polsce i Europie wezmą wezmą udział w warsztatach chirurgicznych w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Onkoplastyka to tzw. zabiegi oszczędzające, polegające na usunięciu tylko fragmenty piersi (guza i okolicznych tkanek).

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

- Nowoczesne metody leczenia sprawiły, że do zoperacji onkoloplastycznych kwalifikują się także kobiety, które wcześniej nie mogły być poddane takim zabiegom - podkreśla doktor Artur Bocian..

Coraz więcej Polek ma szanse na rekonstrukcje

We Włoszech, Niemczech czy Wielkiej Brytanii leczenie raka piersi nieodzownie wiąże się z rekonstrukcją piersi. W niektórych przypadkach pacjentki z opóźnieniem mogą być poddane odtworzeniu piersi, ale od samego początku leczenia wiedzą, że mają taką możliwość - wyjaśnia chirurg.

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii rekonstrukcje piersi są przeprowadzane od roku, zainteresowanie nimi wśród pacjentek systematycznie rośnie.

IAR, gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antyperspiranty przyczyną raka piersi?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2012 15:05
Parabeny, związki stosowane jako konserwanty w kosmetykach gromadzą się w tkance sutka i - według brytyjskich naukowców - nie można wykluczyć, że mają udział w rozwoju raka piersi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po mastektomii życie się nie kończy!

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 12:50
- Nie wykonałam zleconej mammografii. Kiedy dowiedziałam się, że koleżanka jest po amputacji piersi, światełko się zaświeciło. Dwa dni później byłam u onkologa - opowiada Halina, której 19 lat temu lekarze musieli usunąć obie piersi.
rozwiń zwiń