X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Legendarny prezenter Telewizji Polskiej nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 11:42
Jak podało TVP Info, Jan Suzin zmarł w szpitalu w Warszawie po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 82 lata.
Audio
Jan Suzin
Jan SuzinFoto: PAP arch./ Maciej B.Brzozowski

Pracował w TVP od poczatku istnienia telewizji - był jednym z dwóch pierwszych lektorów i wystąpił w pierwszym wyemitowanym programie. Z wykształcenia był architektem. Ukończył Politechnikę Warszawską.

Na początku lat 70. był prezenterem Dziennika Telewizyjnego. Przez cały czas pracy w TVP pozostawał spikerem. Wielokrotnie składał widzom życzenia noworoczne, najczęściej w duecie z Edytą Wojtczak. Czasami prowadził programy rozrywkowe, np. "Dobry wieczór, tu Łódź". Jako lektor czytał teksty filmów (głównie westernów) i programów popularnonaukowych, m.in. materiały do "Sondy".

Występował też w polskich filmach, najczęściej grając samego siebie. Słynął z nienagannych manier, znajomości wielu języków obcych oraz zamiłowania do lotnictwa. Pracę w TVP zakończył w listopadzie 1996 roku.

Krystyna Loska, spikerka i prezenterka telewizyjna, wspominała na antenie TVP Info, że praca z Janem Suzinem - zarówno w telewizyjnym studiu, jak i podczas wyjazdów - była ogromną przyjemnością.  - Zawsze tryskał humorem, każdy kto z nim pracował na pewno mile go wspomina - podkresliła Krystyna Loska.

Z kolei reżyser teatralna i telewizyjna Barbara Borys-Damięcka powiedziała IAR, że od Jana Suzina obecni dziennikarze mogliby uczyć się świetnej dykcji i kultury osobistej. - Był niebywale koleżeński, chętnie wspomagał nowe osoby przychodzące do studia swoją wiedzą i doświadczeniem - podkreśliła.

mch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odeszła Irena Kwiatkowska

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2011 11:02
To specjalnie dla niej Konstanty Ildefons Gałczyński pisał wiersze. To ona żadnej pracy się nie bała. Odeszła w wieku 98 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł wybitny dziennikarz, przyjaciel Polski

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 17:02
W Paryżu w wieku 68 lat zmarł Jean Offredo, wybitny francuski dziennikarz, wielki przyjaciel naszego kraju. Był także autorem kilku książek o tematyce polskiej.
rozwiń zwiń