X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Holandia: królowa przyjęła dymisję rządu

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 11:15
Królowa Holandii Beatrix przyjęła dymisję premiera Marka Ruttego i jego gabinetu. Zaakceptowała również zaproponowaną datę przedterminowych wyborów.
Mark Rutte
Mark RutteFoto: Nick van Ormondt/wikipedia

Przedterminowe wybory w Holandii odbędą się 12 września. Część sił politycznych nalegała, by wybory odbyły się w czerwcu, jeszcze przed wakacyjną przerwą. Pomysł ten nie zyskał jednak aprobaty wymaganej większości deputowanych.
Do momentu przeprowadzenia nowych wyborów władzę w Holandii obejmie rząd Ruttego, który będzie w tym okresie pełnił funkcję gabinetu rzejściowego. W tym czasie zadaniem premiera będzie prowadzenie negocjacji z opozycyjnymi ugrupowaniami w sprawie koniecznych przesunięć w budżecie.
Cięcia, które chce wprowadzić rząd, wynoszą 14 miliardów euro. Są one konieczne, by Holandia nie przekroczyła dopuszczanego przez UE limitu zadłużenia na poziomie 3 proc. PKB.
Mark Rutte wraz ze swoim gabinetem podał się do dymisji w poniedziałek 23 kwietnia. Bezpośrednią przyczyną upadku rządu było fiasko rozmów o redukcji deficytu ze skrajnie prawicową partią na rzecz Wolności Geerta Wildersa.
Według marcowych prognoz PKB Holandii zmniejszy się w tym roku o 0,75 procent.
Bez środków zaradczych tegoroczny deficyt budżetowy wzrośnie do 4,5 proc. PKB i utrzyma się na wysokim poziomie do 2015 r.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier w ogniu krytyki. "Nie ma cech przywódcy"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2011 19:07
Holenderski premier Mark Rutte według opozycji w dobie kryzysu jest niewidoczny i beztroski.
rozwiń zwiń