Masakra na bazarze. 56 osób nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2012 19:57
Do zdarzenia doszło na targu bydła w mieście Potiskum, w stanie Yobe. Uzbrojeni mężczyźni zdetonowali ładunki wybuchowe i otworzyli ogień do handlarzy.
Masakra na bazarze. 56 osób nie żyje
Foto: emeryk/Wikimedia Commons/CC

Zginęło 56 osób, napastnicy zabili też sporo bydła - powiedział przedstawiciel policji w tym stanie Toyin Gbadegesin.
Wcześniej, zdaniem Gbadegesina, ci sami mężczyźni próbowali okraść handlarzy. Jednak kupcy odparli atak i schwytali jednego napastnika, a następnie na szyi złapanego mężczyzny umieścili oponę, którą polali benzyną i spalili.
O dokonanie zamachu podejrzewa się islamistyczne ugrupowanie Boko Haram. Sekta, której nazwę tłumaczy się jako "zachodnia edukacja to świętokradztwo", prowadzi kampanię na rzecz wprowadzenia szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii. 
Jednak za zbrojne ataki odpowiadają też gangi, które podają się za Boko Haram. Jak pisze agencja AFP, za środowym zamachem mogli też stać zwykli przestępcy.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kenia: zamach w Nairobi. Trzy osoby nie żyją

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 20:25
Dworzec autobusowy Machakos w stolicy Kenii Nairobi został obrzucony granatami. Rannych zostało ponad 20 osób. 12 osób jest w stanie krytycznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krwawy zamach bombowy w Afganistanie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2012 15:03
W samobójczym zamachu na Międzynarodowe Siły Bezpieczeństwa (ISAF) zginęło 12 osób, w tym kilkoro cywilów - poinformował przedstawiciel afgańskiej administracji rządowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seria zamachów w Iraku. Trzydzieści cztery ofiary

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 08:29
Na północy kraju - w Kirkuku i w środkowej części Iraku - w Samarze zginęło 11 osób. W Bagdadzie i okolicach miasta śmierć poniosły 22 osoby. W Ramadi zginęła jedna osoba.
rozwiń zwiń