Burze nad Polską. Piorun zabił dwóch 16-latków

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2012 17:30
Ciała dwóch młodych mężczyzn odnaleziono nad rzeką w Bobowej w powiecie gorlickim. Policja wyjaśnia okoliczności ich śmierci.
Audio
Burze nad Polską. Piorun zabił dwóch 16-latków
Foto: sxc.hu/public domain

Policja ustala szczegóły i okoliczności wypadku oraz przesłuchuje świadków. Na miejsce udał się prokurator. Według wstępnych ustaleń lekarza pogotowia, mężczyźni zginęli od rażenia piorunem. Nad ziemią gorlicką przechodziła gwałtowna burza.
Ofiary znaleziono pod drzewem. Prawdopodobnie chłopcy wcześniej, razem z innymi osobami, plażowali nad brzegiem rzeki Białej. Później, pod drzewem szukali schronienia przed burzą. Gwałtowna burza rozgoniła plażowiczów. Osoba, która przechodziła potem brzegiem rzeki, zauważyła pod drzewem ciała i wezwała pogotowie.
Jak wynika z ostrzeżeń Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, w piątek w Małopolsce synoptycy przewidują wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą do 30 mm, lokalnie pojawi się grad, a wiatr osiągnie w porywach do 65 km/h.

Zobacz galerię: Dzień na zdjęciach>>>

aj, kk

Zobacz więcej na temat: POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po gwałtownej burzy zawalił się kościół z wiernymi

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2012 10:39
Co najmniej 22 osoby zmarły a ponad 30 zostało rannych w rezultacie zawalenia się kościoła w środkowej Nigerii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Końcówka majówki: będzie chłodniej i deszczowo

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2012 15:47
W weekend nie będzie już takich upałów jak w ciągu ostatnich dni. Najbliższe dni będą deszczowe i burzowe, a temperatura nie przekroczy 25 stopni - zapowiadają synoptycy z IMGW.
rozwiń zwiń