X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wchodzi via Toll. Będzie rewolucja na drogach

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 17:35
Nad nowym sposobem poboru opłat, wykorzystującym system via Toll pracują resort transportu i zarządzająca drogami GDDKiA - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.
Audio
System via Toll
System via TollFoto: viatoll.p

Wiadomo, że system na razie obsługuje samochody ciężarowe i autokary. Wiadomo też, że jego operator wprowadza od pierwszego czerwca możliwość opłaty za przejazd autostradą dla samochodów osobowych. Eksperyment będzie obowiązywał na dwóch odcinkach dróg zarządzanych przez GDDKiA; na autostradzie A2 z Konina do Strykowa i na autostradzie A4 z Bielan Wrocławskich do Sośnicy.

Jak mówi przedstawiciel operatora systemu Marek Cywiński, jest wygodną alternatywą dla  tradycyjnej metody płatności. Na razie zainteresowane są głównie firmy, które mają duża flotę samochodów służbowych i osoby, które często korzystają z autostrad.

Jak działa via Toll? System party jest na technologii komunikacji bezprzewodowej krótkiego zasięgu. Składa się z dwóch elementów: urządzenia pokładowego viaBOX oraz anten rozmieszczonych przy płatnych drogach. ViaBOX jest wielkości telefonu komórkowego. Montuje się je na przedniej szybie pojazdu. Służy do automatycznego naliczania opłaty.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Przy każdym wjeździe oraz wyjeździe z płatnej drogi zbudowane zostały specjalne bramy  wyposażone w anteny. Kiedy auto wyposażone w viaBOX ją minie, opłata naliczy się automatycznie. Urządzenie informuje o tym kierowcę pojedynczym sygnałem.

Operator chwali się, że dzięki systemowi przejazd przez punkt poboru opłat będzie szybszy i bardziej sprawny. Samo urządzenie kosztuje 135 złotych. Nie jest ono przypisane do konkretnego pojazdu, więc może z niego korzystać kilku przewoźników. Konto można doładować w Punkcie Obsługi Klienta, lub przelewem.

IAR, tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

A2 przejezdna na Euro nie będzie?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 11:47
Kibice nie dojadą autostradą A2 do Warszawy - twierdzą specjaliści. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad mówi o "szansie na przejezdność".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest na A2 - blokady w całym kraju podczas Euro

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 13:27
Podwykonawcy obarczają winą rząd i grożą, że nie będą nikogo uprzedzać gdzie i kiedy zorganizują blokadę.
rozwiń zwiń