X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Są pierwsze nagrody 37. Gdynia Film Festival

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 18:34
Dziennikarze nagrodzili ex aequo filmy: "Jesteś Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida i "Pokłosie” w reżyserii Władysława Pasikowskiego.
Audio
Kadr z filmu
Kadr z filmuFoto: fpff.pl

W uzasadnieniu dziennikarze napisali, że filmowi „Pokłosie” przyznano nagrodę za ujęcie traumatycznego tematu w formie, dzięki której ma on szansę dotrzeć do młodej publiczności. Filmowi „Jesteś Bogiem” za oryginalne przedstawienie autentycznej historii artysty, osadzonej we współczesnej kulturze młodzieżowej.

Film Pasikowskiego „Pokłosie” jest inspirowany wydarzeniami w Jedwabnem - twórcy opowiadają o pogromach Żydów w regionie łomżyńskim i na zachodniej Białostocczyźnie latem 1941 roku. Tematem jest konieczność zmierzenia się głównych bohaterów z mroczną przeszłością rodzinnej wsi, a zarazem z historią własnego kraju.

Film „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida opowiada o legendarnej grupie Paktofonika, założonej przez trzech kumpli z Mikołowa i Katowic. Dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny „Jestem Bogiem”, stali się głosem pokolenia młodych Polaków.

Oba filmy walczą też o nagrodę główną festiwalu w Gdyni, Złote Lwy, którą jutro ogłosi międzynarodowe jury. Rywalizują z nimi między innymi „W ciemności„ Agnieszki Holland ", „Baby są jakieś inne” Marka Koterskiego, "Obława" Marcina Krzyształowicza, "Dzień kobiet” Marii Sadowskiej , „Mój rower” Piotra Trzaskalskiego „Bez wstydu” Wojciecha Marczewskiego, i „Sponsoring” Małgorzaty Szumowskiej.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

(pp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hiphopowe otwarcie 37. Gdynia Film Festival

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 16:05
"Jesteś Bogiem" Leszka Dawida otworzyło w poniedziałek gdyński festiwal. To oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteś Bogiem" dobrze przyjęty przez publiczność

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 09:36
Film w reżyserii Leszka Dawida otworzył 37. Gdynia Film Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fokus chwali film o Paktofonice. "Chwyta za serce"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 17:34
- Bardzo nam się podoba. Opowiada o naszym życiu, chwyta za serce - powiedział po pokazie filmu "Jesteś Bogiem" o zespole hip-hopowym Paktofonika, jeden z jego założycieli, Wojciech "Fokus" Alszer.
rozwiń zwiń