Tragiczny finał nielegalnych wyścigów w Jaworznie

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 09:52
19-letnia dziewczyna została staranowana przez jaguara i bmw w Jaworznie. Policja podejrzewa, że samochody brały udział w nocnych nielegalnych wyścigach.
Tragiczny finał nielegalnych wyścigów w Jaworznie
Foto: policja.gov.pl

Do wypadku doszło w czwartek późnym wieczorem w dzielnicy Jeleń, z dala od centrum i zabudowań.

- Wszystko wskazuje na to, że miały tam miejsce nielegalne wyścigi. Było kilkanaście samochodów i grupa obserwatorów. Już w ubiegłym roku mieliśmy sygnały, że młodzi ludzie ścigają się samochodami w tej części miasta - powiedział podinspektor Wojciech Głowacz z policji w Jaworznie.

Policjanci przyjechali na miejsce po kilku telefonach od świadków tragedii. W pobliżu skrzyżowania stały dwa rozbite auta. - Te samochody, które się zderzyły, nie brały udziału w wyścigu - zaznaczył Głowacz. Jak wyjaśnił - według dotychczasowych ustaleń - do tragedii doszło, gdy kierujący jaguarem, wyjeżdżając z podporządkowanej ulicy, wymusił pierwszeństwo na bmw. Po zderzeniu auta wypadły z drogi i uderzyły w dwie młode osoby stojące na pobliskim skwerze.

19-letniej dziewczyny, pomimo reanimacji przeprowadzonej przez załogę karetki pogotowia, nie udało się uratować, towarzyszący jej 23-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Do szpitala trafił też kierowca bmw. Pobrano mu krew do badań na obecność alkoholu i narkotyków. Do wyjaśnienia w policyjnym areszcie zatrzymany został 27-letni kierowca jaguara. Badanie trzeźwości nie wykazało, aby był on pijany.
W nielegalnych wyścigach - według ustaleń funkcjonariuszy - uczestniczyło około 20 osób, zarówno ze Śląska, jak i Małopolski.

PAP, IAR, mr

Zobacz więcej na temat: IAR Jaworzno
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziecko wypadło z jadącego samochodu

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 20:58
Czteroletnia dziewczynka wypadła, gdy przednie drzwi od strony pasażera niespodziewanie się otworzyły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

A2: kierowca uderzył w barierę i dachował

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2012 14:23
Mężczyzna zginął na miejscu. Do wypadku doszło na 213. kilometrze autostrady A2, na trasie z Konina do Poznania, przed Wrześnią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czołówka na krajowej "ósemce". 2 osoby nie żyją

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 07:50
Do czołowego zderzenia osobowego volvo z ciężarówką doszło koło miejscowości Ostróżne niedaleko Zambrowa (Podlaskie). Zginęło dwóch mężczyzn - obywateli Litwy.
rozwiń zwiń