X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poszukiwacze Zaginionego Rulonu zatriumfowali

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2012 09:30
Zespół Poszukiwacze Zaginionego Rulonu zdobył Grand Prix XV festiwalu muzyki folkowej Nowa Tradycja.
Audio
Poszukiwacze Zaginionego Rulonu zatriumfowali
Foto: materiały promocyjne

Festiwal organizowany jest przez Polskie Radio i od początku swojego istnienia jego najważniejszym celem była popularyzacja muzyki folkowej oraz promowanie nowych grup inspirujących się polską muzyka ludową oraz muzyką mniejszości etnicznych.
Zespół Poszukiwacze Zaginionego Rulonu sięga do melodii starodawnych, gdzie dominuje brzmienie instrumentów strunowych - oddając klimat wiejskich zabaw. Repertuar zespołu to melodie taneczne z Radomszczyzny: mazurki, oberki, polki.

Przewodniczący jury, kontrabasista i kompozytor Olo Walicki wyjaśnił, że Poszukiwacze Zaginionego Rulonu nagrodę otrzymali za smak, wyczucie i szlachetność brzmienia oraz przekonujące nawiązanie do tradycji mazurkowej. Olo Walicki dodał, że dzięki właśnie szczerości przekazu zespół Poszukiwacze Zaginionego Rulonu ma szanse zaistnieć nie tylko na polskich scenach.
Za zdobycie Grand Prix laureaci festiwalu otrzymają 10 tysięcy złotych. Marcin Drabik grający na skrzypcach nie krył radości po ogłoszeniu werdyktu: powiedział, że to nagroda za pracę, zdobywanie materiału w terenie, próby nauki warsztatu i przeniesienie tego na scenę. Małgorzata Makowska grająca na akordeonie cieszyła się, z niespodziewanego sukcesu. Mówi, że na wsi łatwo  znajduje się stare utwory, ale gorzej jest z ich właściwym wykonaniem.

Drugie miejsce w konkursie zajął zespół miejsce zajął zespół Sutari, a 3 zespół Tsigunz Fanfara Avantura. Nagrodę specjalną - sesję nagraniową w studiu Polskiego Radia ufundowaną przez radiową Dwójkę przyznano zespołowi Same Suki. Złote Gęśle otrzymał zespół Atom String Quartet.
Festiwalowi towarzyszył jak zwykle konkurs Burza Braw, który wyłonił faworyta publiczności. Największe uznanie zyskał zespół Sutari.

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konkurs Nowej Tradycji zakończony. Znamy laureatów

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2012 23:44
Zespół Poszukiwacze Zaginionego Rulonu zdobył Grand Prix XV festiwalu muzyki folkowej Nowa Tradycja.
rozwiń zwiń