X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bene Merito: Polacy nagrodzeni w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 22:00
To zaszczytne, honorowe wyróżnienie otrzymali profesor Jerzy Łukaszewski, historyk, wieloletni rektor Kolegium Europejskiego w Brugii i ambasador w Paryżu, oraz Georges Rencki, od lat 50. uczestnik europejskiego ruchu federalistycznego, honorowy dyrektor generalny Komisji Europejskiej.
Audio
Odznaka Honorowa Bene Merito
Odznaka Honorowa Bene MeritoFoto: msz.gov.pl

- Całym swoim życiem naznaczyli losy Polski na przełomie XX i XXI wieku - powiedział Polskiemu Radiu ambasador przy Unii Jan Tombiński, który wręczył odznaczenia. Georges Rencki powiedział, że wiedzę zdobytą w Komisji Europejskiej wykorzystał po 1989 roku, kiedy doradzał solidarnościowym rządom. - Zajmowałem się polityką rolną i regionalną, czyli sprawami ważnymi dla Polski. Mam nadzieję, że trochę pomogłem - powiedział Polskiemu Radiu Georges Rencki.

"Polska do Unii wejść nie może"
Profesor Jerzy Łukaszewski, odbierając wyróżnienie powiedział, że przez wiele lat starał się promować Polskę za granicą i lobbował za jej wejściem do Unii. Rozmowy były trudne - przyznał profesor Łukaszewski. Opowiedział o spotkaniu w Paryżu w 1991 roku z francuskim senatorem, którego znał z Brugii. Kiedy profesor powiedział o koniecznych przygotowaniach do wejścia Polski do Unii usłyszał od senatora następujące słowa: no wie Pan, nie spodziewałem się tej uwagi, nie życzy Pan sobie chyba, żeby Unia została zniszczona. Polska do Unii wejść nie może - wspominał w rozmowie z Polskim Radiem profesor Łukaszewski.
Europoseł Jacek Saryusz-Wolski podkreślił, że trzech było Polaków w Brukseli, którzy przez kilkadziesiąt lat na emigracji kształtowali wizerunek kraju. To dwójka odznaczonych, a także zmarły w ubiegłym roku ambasador przy Unii i główny negocjator - Jan Kułakowski. - Kiedyś w Brukseli mówiło się o trzech muszkieterach. To oni przecierali szlaki naszemu powrotowi do Europy. Znamienite postacie - powiedział Polskiemu Radiu europoseł.
Odznaczenia Bene Merito przyznawane przez  ministra spraw zagranicznych ustanowione zostało w 2009 roku.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

IAR, gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chcesz zmienić unijne prawo? Proszę bardzo

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2012 07:34
Wchodzi w życie zapisana w Traktacie Lizbońskim inicjatywa obywatelska. Musi ona uzyskać poparcie miliona obywateli z co najmniej siedmiu krajów członkowskich, by zajęła się nią Komisja Europejska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wbrew interesom Polski chcą walczyć z ociepleniem

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2012 17:23
Szefowie kilkunastu największych unijnych koncernów zaapelowali do Komisji Europejskiej o bardziej ambitne cele w walce z globalnym ociepleniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyjście Grecji ze strefy euro jest zbyt kosztowne"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 19:46
Unijni politycy coraz głośniej mówią o wyjściu Grecji ze strefy euro, ale nieoficjalnie wiadomo, że euroland nie jest na to gotowy.
rozwiń zwiń