X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sąd oddalił skargę o. Rydzyka w sprawie multipleksu

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2012 15:52
Negatywna decyzja w sprawie multipleksu dla Telewizji Trwam. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę fundacji Lux Veritatis na decyzję KRRIT.
Audio
O. Tadeusz Rydzyk (L) i jeden z założycieli Fundacji Lux Veritatis o. Jan Król (2P) w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie, 25 bm. WSA zajmuje się skargą fundacji ojca Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która odmówiła Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie
O. Tadeusz Rydzyk (L) i jeden z założycieli Fundacji Lux Veritatis o. Jan Król (2P) w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie, 25 bm. WSA zajmuje się skargą fundacji ojca Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która odmówiła Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksieFoto: PAP/Jacek Turczyk

Skarga fundacji była rozpatrywana łącznie z podobną skargą spółki Mediasat, nadawcy kanału Tele5. Także ta została oddalona. Wyroki wydano niejednogłośnie, są nieprawomocne. Fundacja Lux Veritatis zapowiada skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Decyzja KRRiT odmawiała przyznania miejsca na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej TV Trwam. Fundacja o.Tadeusza Rydzyka była jednym z 17 nadawców startujących w konkursie na cztery wolne miejsca na pierwszym multipleksie cyfrowym. Koncesji nie dostała ze względu na obawę, jak twierdzi KRRiT, że nie poradzi sobie finansowo.

KRRiT szacuje koszty nadawania na multipleksie na 10 milionów złotych rocznie. Z dokumentów złożonych przez Lux Veritatis wynika, że jej majątek to około 90 milionów, jednak w większości są to środki pochodzące z pożyczki udzielonej przez polską prowincję zakonu redemptorystów. Przewodniczący Krajowej Rady Jan Dworak twierdzi, że Fundacja odmówiła informacji na temat warunków spłaty tej pożyczki, stąd taka, a nie inna decyzja Krajowej Rady.

Uzasadnienie sądu

Przewodniczący składu sędzia Zbigniew Rudnicki podkreślił, że nadawanie na multipleksie cyfrowym jest normalnym przedsięwzięciem ekonomicznym, a Krajowa Rada dokonała oceny długookresowej zdolności finansowej fundacji w sposób wystarczający.
Zaznaczył, że problemem w tym przypadku nie była wysokość posiadanych przez Lux Veritatis środków, co ich źródło - zbierane przez fundację datki, których wysokość jest trudna do prognozowania.
Sędzia przyznał, że za fundacją przemawiała jej długoletnia działalność, czego Krajowa Rada nie wzięła pod uwagę. Podkreślił jednak, że objęcie przez fundację klauzulą tajności warunków spłaty pożyczki, zaciągniętej w Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, "nie pomagało".

IAR/PAP/agkm

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rydzyk idzie po pomoc do UE

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 09:04
Podpisy pod wnioskiem o referendum europejskie będzie zbierać środowisko Radia Maryja - twierdzi "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sytuacja finansowa mediów publicznych jest dramatyczna"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 16:57
Mówili o tym na posiedzeniu senackiej komisji kultury prezesi TVP i Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł były szef KRRiT Bolesław Sulik

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 13:37
W wieku 83 lat zmarł we wtorek Bolesław Sulik - filmowiec, scenarzysta, publicysta i krytyk, były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, b. członek Rady Nadzorczej TVP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Rydzyk w sądzie. Protest przed budynkiem

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2012 12:04
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie rozpatruje skargę fundacji Lux Veritatis na decyzję KRRiT, odmawiającą przyznania miejsca na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej TV Trwam.
rozwiń zwiń