X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

60 tysięcy młodych przybyło nad Lednicę

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2012 09:30
Przejście przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia, w symbolicznym geście wyboru Chrystusa, zakończyło wczoraj 16. Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w Wielkopolsce.
Audio
Uczestnicy XVI Spotkania Młodych Lednica 2000, które w tym roku odbywało się pod hasłem Miłość Cię znajadzie
Uczestnicy XVI Spotkania Młodych Lednica 2000, które w tym roku odbywało się pod hasłem "Miłość Cię znajadzie!"Foto: PAP/Adam Ciereszko

Brama ma kształt ryby, czyli znaku pierwszych chrześcijan. W Spotkaniu uczestniczyło ponad 60 tysięcy młodych ludzi z całej Polski i z zagranicy. Hasłem tegorocznej edycji były słowa "Miłość cię odnajdzie", a motywem przewodnim - Boże Miłosierdzie oraz dzieło świętej siostry Faustyny.

PAP/Adam
PAP/Adam Ciereszko

Kanonizowana przez Jana Pawła II, święta Faustyna należała do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Siostry zakonne z tego zgromadzenia licznie przybyły do Lednicy by opowiedzieć o życiu i działalności swojej patronki.

PAP/Adam
PAP/Adam Ciereszko

Podczas kilkunastogodzinnego Spotkania odbywały się wykłady i prelekcje o miłosierdziu, wspólne śpiewy i tańce. Eucharystię pod przewodnictwem prymasa Polski, arcybiskupa Józefa Kowalczyka sprawowało ponad dwa tysiące kapłanów. Wieczorem prymas wraz z uczestnikami spotkania dokonał zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Swoje przesłanie do młodych wystosował papież Benedykt XVI.

PAP/Adam
PAP/Adam Ciereszko

"Lednica" to największe w Polsce modlitewne spotkanie młodzieży chrześcijańskiej. Jego organizatorem jest Duszpasterstwo Akademickie Ojców Dominikanów w Poznaniu, a pomysłodawcą - ojciec Jan Góra. Spotkaniom nad Lednicą patronował od początku Jan Paweł II, który kierował do młodych swoje przesłania. Zwyczaj ten kontynuuje Benedykt XVI.

Pierwsze Spotkanie Młodych na Polach Lednickich odbyło się w 1997 roku. Jan Paweł II na pokładzie helikoptera, który krążył nad Bramą Rybą, symbolicznie wprowadził wówczas młodych w trzecie tysiąclecie. Okolice jeziora Lednica uważane są za jedno z miejsc, w których Mieszko I mógł przyjąć w 966 roku chrzest.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

IAR, gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"JPII liczy się świętość"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2011 09:38
O. Jan Góra (organizator Lednica 2011): Na 15. spotkaniu młodych spodziewamy się około 80 tys. pielgrzymów z całej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miłość Cię znajdzie" na spotkaniu młodych

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2012 19:18
Tegoroczne, XVI Spotkanie Młodych Lednica 2000 nad jeziorem Lednica w Wielkopolsce poświęcone jest Bożemu Miłosierdziu i św. siostrze Faustynie.
rozwiń zwiń