X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wypuszczono foki na wolność. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 14:34
Cztery foki szare wypuszczono na wolność w Słowińskim Parku Narodowym. Trzy samce urodziły się w fokarium na Helu, jeden przyszedł na świat w oliwskim ZOO.
Audio
Wypuszczono foki na wolność. Zobacz wideo
Foto: Radio Gdańsk

Dzięki specjalnym nadajnikom, przez kilka miesięcy będzie można obserwować ich wędrówkę po Bałtyku. Nadajniki odpadną po sześciu miesiącach, wraz ze zmianą sierści przez zwierzęta. Obserwacje z poprzednich lat dowodzą, że w ciągu doby foka szara potrafi przebyć dystans 100 km. Nadajniki pozwalają ustalić trasę wędrówek fok i miejsca przez nie preferowane, to zaś jest podstawą do skoncentrowania właśnie w tych regionach działań ochronnych.

Pracownicy fokarium przypominają, że naturalnym zachowaniem foki jest leżenie na plaży. Leniuchujące zwierze nie powinno niepokoić spacerowiczów, wbrew częstym opiniom odpoczynek na piasku nie oznacza, że zwierze jest chore. Nie wskazane jest także podchodzenie do takich fok. Pogryzienie przez nie może się wiązać z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

W tym roku helskie foki mają imiona zaczynające się na literę L: są to Laskorn, Lubek i Lugier. Foka z ZOO w Oliwie nazywa się Aron. A ich wędrówki można śledzić na stronie: wwf.pl

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

IAR, gs

Zobacz więcej na temat: Bałtyk IAR Morze Bałtyckie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Foczka zaskoczyła pracowników gdyńskiej stoczni

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 06:55
Młoda foka szara zasnęła w suchym doku Stoczni Remontowej Nauta w Gdyni. Zwierzę znaleźli pracownicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czołpin: osiem fok szarych zamieniło helskie fokarium na wody Bałtyku

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 07:30
Zwierzęta wypuszczono na wolność na plaży w Czołpinie koło Słupska w ramach corocznej akcji odnawiania i wzmacniania tego gatunku w naszym morzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W rezerwacie Mewia Łacha urodziła się foczka

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2011 11:20
Maluch to foka pospolita. - Jest to gatunek, który właściwie nie występuje u naszych brzegów. To ewenement - mówi Iwona Pawliczka ze Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.
rozwiń zwiń