Wypadek na basenie w Poznaniu. Nie żyje 11-latek

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 17:01
Chłopiec do poznańskich Term Maltańskich przyjechał ze szkolną wycieczką. Bawił się w basenie z tzw. sztuczną falą.
Wypadek na basenie w Poznaniu. Nie żyje 11-latek
Foto: Kcolwell, lic. CC, Flickr

Grupa ponad 100 dzieci, na co dzień uczęszczających do szkoły w Śremie, 1 czerwca wyjechała do Poznania, by popływać w Termach Maltańskich. Po zabawie okazało się, że nie wszyscy uczniowie wyszli z basenu z tak zwaną sztuczną falą. 10-letni chłopiec dryfował na wodzie z twarzą pod jej powierzchnią. Dziecko z wody wyciągnął ratownik.
Chłopiec reanimowany był jeszcze na miejscu. Potem przewieziono go do szpitala dziecięcego imienia Krysiewicza w Poznaniu. Jego stan był krytyczny, utrzymywano go w śpiączce farmakologicznej. 11-latek zmarł tydzień po wypadku, w piątek nad ranem - poinformował dyrektor szkoły, do której chodził Patryk.
Jak dodaje gazeta.pl, nikt nie wziął odpowiedzialności za wypadek. Termy Maltańskie stwierdziły, że pracownicy nie popełnili błędu, zaś dyrektor szkoły, do której chodził chłopiec, nie chciał rozmawiać z dziennikarzami na temat odpowiedzialności opiekunów grupy szkolnej.
Sprawą zajęła się Prokuratura Poznań - Nowe Miasto. Wszczęto śledztwo w sprawie nieumyślnego niedopełnienia obowiązków przez opiekunów grupy dzieci i narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, Radio Merkury, gazeta.pl, kk

Zobacz więcej na temat: dzieci IAR Poznań wypadek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krosno: wypadek na basenie. Będzie śledztwo

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2011 14:24
16-letni chłopiec zemdlał gdy ćwiczył nurkowanie. Tonącemu nikt nie pomógł. Ratowników - według świadków - nie było na basenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Suchy Las: pracownicy basenu podtruci chlorem

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2012 21:12
Trzy osoby z obsługi technicznej podtruły się chlorem na basenie w Suchym Lesie koło Poznania. Straż ewakuowała 72 osoby, w tym 50 użytkowników basenu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypadek w Termach Maltańskich. Reanimacja 11-latka

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 20:40
Chłopiec topił się w basenie głębokim na 70 cm, ze sztuczną falą.
rozwiń zwiń