X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ONZ alarmuje: w Korei głodują miliony dzieci

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 15:32
Miliony dzieci w Korei Północnej pozbawione są regularnego jedzenia, a także czystej wody, prądu, leków oraz środków czystości - alarmuje ONZ.
ONZ alarmuje: w Korei głodują miliony dzieci
Foto: sxc.hu

Braki żywieniowe mają bardzo poważne skutki. Blisko jedna trzecia dzieci poniżej 5. roku życia wykazuje objawy opóźnienia rozwoju, a chroniczna biegunka wywołana brakiem pitnej wody, przyczynia się do większej liczby zgonów wśród dzieci - podkreśla w raporcie Światowy Program Żywnościowy (WFP), organ pomocniczy ONZ. Chroniczne niedożywienie może mieć długofalowe skutki dla całego pokolenia, które będzie cierpiało na opóźniony rozwój fizycznym, obniżone zdolności poznawcze i możliwości uczenia się.

- Widziałem dzieci, które powinny już siedzieć prosto, ale nie mogły, i nie miały siły nawet utrzymać butelki - powiedział Jerome Sauvage, koordynator pomocy z ramienia ONZ w Korei Płn., podczas prezentacji raportu w Pekinie.

Około 16 mln z 24 mln mieszkańców nie przeżyłoby bez racji żywnościowych, wydzielanych przez państwo dwa razy w miesiącu. To głównie jęczmień, kukurydzya lub ryż. Dieta wielu dzieci nie zawiera białka.

Problem jest tym większy, że nie ma sygnałów, by władze północnokoreańskie zamierzały wdrożyć reformy strukturalne, które zwiększą wydajność żywnościową kraju.
W raporcie ONZ podkreśla również, że system darmowej opieki zdrowotnej, którym lubią chwalić się władze w Phenianie, jest niefunkcjonalny. - Na papierze wszystko wygląda dobrze - jednak system boryka się z ogromnymi problemami. Szpitale nie są ogrzewane nawet zimą, prawie nigdy nie ma w nich wody, prądu ani leków innych niż te dostarczane przez zagraniczne organizacje - wskazał Sauvage.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

PAP, ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ponad dwa miliony ludzi w Somalii cierpi z powodu suszy i głodu

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2011 21:15
Najmłodsi mieszkańcy Somalii to jedni z najbiedniejszych i najbardziej niedożywionych ludzi na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W 90 dni zmarło z głodu 29 tysięcy dzieci

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2011 20:50
Przedstawicielka Amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID), przekazała komisji Kongresu szacunki dotyczące rozmiarów klęski głodu i suszy w Somalii.
rozwiń zwiń