X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rocznica afery Watergate

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2012 11:58
Dokładnie 40 lat temu doszło do próby włamania do kompleksu biurowo-mieszkalnego Watergate w Waszyngtonie.
Audio
Kompleks Watergate w Waszyngtonie
Kompleks Watergate w WaszyngtonieFoto: wikipedia/Card

Dokładnie 40 lat temu doszło do próby włamania do kompleksu biurowo-mieszkalnego Watergate w Waszyngtonie. Zatrzymano 5 mężczyzn, którzy mieli założyć podsłuchy w siedzibie Partii Demokratycznej.

Okazało się, że byli oni powiązani ze sztabem Richarda Nixona. Przy okazji ujawniono cała serię nielegalnych operacji, w którą zaangażowani byli pracownicy Białego Domu i sam prezydent USA co sprawiło, że Nixon musiał podać się do dymisji.

- Doszedłem do wniosku, że z powodu Watergate nie mam poparcia w parlamencie niezbędnego do wypełniania obowiązków swego urzędu - powiedział w przemówieniu do Amerykanów ustępujący prezydent.

Główną rolę w ujawnieniu afery odegrali dwaj młodzi dziennikarze "Washington Post": Bob Woodward i Carl Bernstein. Cześć kluczowych informacji przekazał im ówczesny wicedyrektor FBI Marc Felt, który był oburzony próbami tuszowania afery przez ludzi Nixona.

- Rzeczywisty wkład w odkrywanie prawdy przez dziennikarzy mają ludzie, którzy wierzą w wolne media, wolność słowa i otwartą debatę społeczną. Ludzie, którzy nienawidzą sekretów rządzących i koncentracji władzy - powiedział Bob Woodward, który wraz z Carlem Bernsteinem zdobył nagrodę Pulitzera za ujawnienie afery Watergate.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

IAR, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Watergate - triumf "czwartej władzy"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 06:00
Był to najpoważniejszy kryzys konstytucyjny w historii Stanów Zjednoczonych, który doprowadził do ustąpienia prezydenta i głębokich zmian w funkcjonowaniu administracji. 9 maja 1974 rozpoczęły się przesłuchania w sprawie Afery Watergate.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy Watergate. Opublikowano tajne dokumenty

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2011 16:54
Dokumenty z procesu Watergate zostały udostępnione opinii publicznej. Zgodnie z decyzją sądu, publikuje je Biblioteka Richarda Nixona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Watergate" Roberta Redforda na ekranie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2012 08:00
Słynny aktor i reżyser pracuje nad filmem dokumentalnym o aferze, która zakończyła prezydenturę Richarda Nixona.
rozwiń zwiń