X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Doda prawomocnie skazana za obrazę uczuć religijnych

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 15:47
Piosenkarka Dorota Rabczewska musi zapłacić 5 tysięcy złotych grzywny za obrazę uczuć religijnych poprzez określenie autorów Biblii jako "naprutych winem i palących jakieś zioła".
Doda prawomocnie skazana za obrazę uczuć religijnych
Foto: mat. www.dodaqueen.pl

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał taki wyrok sądu I instancji. Oddalił apelację obrony, która wnosiła albo o uniewinnienie Rabczewskiej z braku cech przestępstwa, albo o warunkowe umorzenie sprawy, albo też o zwrot sprawy sądowi I instancji. Prokuratura poparła wniosek o zwrot, bo sprawę w I instancji "osądzono zbyt pospiesznie".
W styczniu Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa na wniosek prokuratury uznał, że 27-letnia piosenkarka jest winna przestępstwa obrazy uczuć religijnych dwóch osób, bo jej słowa były "obiektywnie obraźliwe" i działała z zamiarem "wyśmiania i obrażenia". Obrońca oskarżonej, który wnosił o uniewinnienie, utrzymywał, że proces "wkroczył w konstytucyjną zasadę wolności słowa".
W wywiadzie prasowym w 2009 roku Doda opowiadała m.in., że "bardziej wierzy w dinozaury niż w Biblię", bo - jej zdaniem - "ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła". Kodeks karny stanowi, że kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej, podlega grzywnie abo karze ograniczenia wolności do 2 lat więzienia. Prokuraturę zawiadomił szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, Ryszard Nowak.

Zobacz galerię - dzień na zdjęciach>>>

Zobacz więcej na temat: Doda kodeks karny Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Doda musi przeprosić tabloid. "To nie dotyczy majtek"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 11:23
Piosenkarka sugerowała, że tabloid najpierw spreparował jej zdjęcie programem graficznym, a potem napisał artykuł o tym, że nie miała na sobie majtek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sensacyjny wyrok: Doda skazana

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2012 12:12
Dorota Rabczewska obraziła uczucia religijne obrażając autorów Biblii. Jaką wymierzono jej karę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palikot: kochamy Dodę, trzeba zmienić prawo

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 13:46
Ruch Palikota chce odstąpienia od karania za obrazę uczuć religijnych. Klub RP złoży stosowny projekt nowelizacji kodeksu karnego.
rozwiń zwiń