X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prokuratura ujawnia: Petelicki miał przestrzeloną głowę

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 15:45
Rana postrzałowa głowy była przyczyną śmierci gen. Sławomira Petelickiego - podała prokuratura, powołując się na wyniki sekcji zwłok.
Generał Sławomir Petelicki
Generał Sławomir PetelickiFoto: grom.wp.mil

- Wstępne wyniki sekcji potwierdzają wyniki oględzin ciała - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura. Na skroniach generała stwierdzono rany postrzałowe - z jednej strony rana jest wlotowa a z drugiej wylotowa. Nie stwierdzono innych obrażeń ciała. Sekcja nie wykazała też śladów wskazujących na "udział osób trzecich" w tragedii.
Prokuratura zarządziła badania toksykologiczne na obecność substancji odurzających w ciele zmarłego. Wyniki mają być znane za kilka tygodni, razem z całościową opinią sekcji zwłok. Jak poinformował Ślepokura planowane są także "standardowe badania" biegłego balistyka (co do broni i trajektorii lotu pocisku).
Ślepokura potwierdził wcześniejsze informacje, że ani przy denacie, ani w jego domu nie znaleziono listu pożegnalnego. Zabezpieczono nagrania z monitoringu (według informacji, które pojawiły się w mediach, kamery z podziemnego parkingu nie obejmowały miejsca, gdzie padł strzał). Trwają przesłuchania świadków, w tym bliskich zmarłego.
W poniedziałek wszczęto śledztwo w tej sprawie. Wstępną kwalifikacją prawną postępowania jest art. 151 Kk, który przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 dla tego, kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na życie. Kwalifikacja - przyjmowana z reguły przy śledztwach w sprawie samobójstw - może się zmienić, jeśli pojawiłyby się "nowe okoliczności".
Petelicki został znaleziony w sobotę przez żonę w garażu wielorodzinnego budynku, w którym mieszkał, na warszawskim Mokotowie. Generał był pierwszym dowódcą jednostki wojskowej GROM. Miał 65 lat. W 1996 roku został pełnomocnikiem premiera do walki z przestępczością zorganizowaną. Dwa lata później awansował na stopień generała brygady. Po przejściu na emeryturę zajął się działalnością doradczą i biznesową.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Prokuratura wyjaśni zagadkę śmierci Petelickiego”

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 13:12
To był twardy żołnierz - mówi Leszek Miller o generale Sławomirze Petelickim. Były premier zaznacza, że nigdy nie widział u generała oznak słabości psychicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oficjalnie: sekcja zwłok potwierdza samobójstwo Petelickiego

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 14:40
Sekcja zwłok nie wykazała śladów wskazujących na udział osób trzecich, a rana postrzałowa głowy była przyczyną śmierci Sławomira Petelickiego – poinformowała prokuratura.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Petelicki był na liście osób zagrożonych"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 14:44
Powiedział o tym Jarosław Kaczyński pytany ma konferencji prasowej o komentarz ws. śmierci generała Sławomira Petelickiego.
rozwiń zwiń