X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Azoty w kontrataku: Rosja planuje wrogie przejęcie

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 11:02
Resort skarbu weźmie udział w wezwaniu Zakładów Azotowych Tarnów na akcje Zakładów Azotowych Puławy i w wymianie akcji firm - poinformował prezes ZA Tarnów Jerzy Marciniak.
Audio
Rosjanie skupują akcje Grupy Azoty
Rosjanie skupują akcje Grupy AzotyFoto: azoty-tarnow.pl

Zakładom w Tarnowie grozi przejęcie przez rosyjską firmę Acron oligarchy Władimira Kantora. Dwa miesiące temu Acron wezwał Azoty Tarnów do sprzedaży akcji o 4 zł drożej (za 36 zł) niż wynosi cena giełdowa. Acron zgłosił wezwanie 16 maja, za pośrednictwem Norica Holding. Wezwał do sprzedaży akcji ZA Tarnów, dających 64,8 proc. głosów. W wyniku wezwania chciał osiągnąć 66 proc. głosów na WZ spółki.

Zarząd polskiej spółki apelował do akcjonariuszy, aby akcji nie oddawali. Również minister skarbu Mikołaj Budzanowski uważa, że akcjonariusze Tarnowa powinni odrzucić ofertę Acronu i uczestniczyć w projekcie konsolidacyjnym, który ma firmę wyratować z opresji.

W piątek Acron podwyższył cenę akcji w wezwaniu do 45 zł. Zapisy w wezwaniu inwestorzy mogą składać do 16 lipca.  W odpowiedzi w weekend resort skarbu emisji nowych akcji za 240 mln złotych i przejęcia (części) udziałów Azotów Puławy.   

- Z deklaracji ministra Budzanowskiego wynika, że Skarb Państwa weźmie udział w wezwaniu, jak również w drugim etapie, czyli wymianie akcji - powiedział  w poniedziałek Jerzy Marciniak na konferencji prasowej. Pytany, czy Skarb Państwa zapisze się całością akcji na wezwanie, czy tylko z 32 proc. powiedział: myślę, że z całością". Udział Skarbu Państwa w ZA Puławy wynosi 50,67 proc.  ZA Tarnów w piątek wezwały do akcji ZA Puławy, stanowiących 32 proc. walorów spółki, po 110 zł za akcję. Warunkiem dojścia wezwania do skutku jest złożenie przez inwestorów zapisów na wszystkie akcje objęte wezwaniem.  W wezwaniu podano, że w przypadku jego dojścia do skutku Tarnów planuje zaoferować akcjonariuszom Puław akcje nowej emisji, w wyniku, czego będzie mógł zwiększyć udział w akcjonariacie Puław do 100 proc. głosów na WZ. Parytet wymiany wynieść ma 2,5 akcji Tarnowa za 1 akcję Puław.

W sobotę NWZ ZA Tarnów upoważniło zarząd do emisji akcji o łącznej wartości nominalnej 240 mln 43 tys. 915 zł. Akcje będą mogły być zaoferowane z wyłączeniem prawa poboru, wyłącznie akcjonariuszom spółki Zakłady Azotowe Puławy w zamian za akcje ZAP, w taki sposób, że parytet wymiany wyniesie 2,5 akcji Tarnowa za 1 akcję Puław.

Jeśli część inwestorów mimo wszystko odpowie na wezwanie Acronu i sprzeda mu swoje akcje, to może stać się akcjonariuszem mniejszościowym. I to również byłoby niewygodne dla skarbu państwa – uważają analitycy.

Rosjanie na pewno nie produkowaliby u nas nawozów, ponieważ dysponują o wiele tańszym gazem,  produkcja w Polsce byłaby nieopłacalna.

IAR/PAP/Gazeta Wyborcza/agkm

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cena ropy na rekordowo niskim poziomie

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 15:54
Zdaniem ekspertów to dobra wiadomość dla kierowców i gospodarstw domowych, ale nie tak dobra dla światowej gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polski biznes w polskich rękach. Byle nie w rosyjskich"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 07:09
Większość Polaków chce polskich firm w polskich rękach. Jeśli inwestor ma być zagraniczny, to najchętniej z Unii Europejskiej, absolutnie nie z Rosji - tak wynika z sondażu PBS dla "Pulsu Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteśmy w trakcie gry surowcowej” (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 07:20
W ciągu dwóch-trzech lat dowiemy się, jak wiele mamy gazu łupkowego. Potrzebnych jest dodatkowych kilkadziesiąt odwiertów – mówił w „Sygnałach dnia” Mikołaj Budzanowski, minister skarbu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Próba wrogiego przejęcia: Rosja czyha na polskie Azoty

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 06:00
Dziś okaże się czy rosyjska firma przejmie Azoty Tarnów. Upływa bowiem termin wezwania przez rosyjską spółkę Acron na zakup akcji tarnowskiej spółki.
rozwiń zwiń