Akcja w Tatrach: "Nie mów do mnie misiu!”

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 16:13
Zorganizowały ją fundacja WWF Polska we współpracy z TPN i PTTK. Ma na celu uświadomienie turystom, jak zachowywać się w górach.
Audio
  • Szymon Ziobrowski z Tatrzańskiego Parku Narodowego, Radio Kraków
Akcja w Tatrach: Nie mów do mnie misiu
Foto: Glow Images/East News

Chodzi przede wszystkim o przypomnienie, że Tatry to królestwo niedźwiedzi i w związku z tym trzeba przestrzegać określonych zasad.

Szymon Ziobrowski z Tatrzańskiego Parku Narodowego informuje, że turystom będą rozdawane mini przewodniki z pocztówkami ilustrowanymi przez znanego rysownika Roberta Mirowskiego. W książeczce zawarto najważniejsze zalecenia, między innymi, by nie dokarmiać niedźwiedzi i nie podchodzić do nich.Są to największe ssaki żyjące w Polsce i należy zachować przy nich szczególną ostrożność - wyjaśnia Ziobrowski.

Przyrodnicy w ramach akcji przypominają, że dlatego w Tatrach nie ma koszy na śmieci, bo resztki jedzenia wabią dzikie zwierzęta i oduczają je szukania pożywienia. TPN tłumaczy, że równie ważne jest to, by podczas wędrówki po górach bezwzględnie trzymać się oznaczonych szlaków, a w razie spotkania niedźwiedzia, spokojnie oddalić się w przeciwnym kierunku.

tj

Zobacz więcej na temat: POLSKA Tatry
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ostrzeżenie: uwaga na niedźwiedzie w Tatrach!

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2012 14:14
Już od kilku dni leśniczy i pracownicy TPN obserwują wzmożoną aktywność tych największych tatrzańskich drapieżników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Górale zapraszają na wczasy. Zapewniają o pogodzie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2012 14:53
Pod Tatrami tłumów jeszcze nie widać. Przyjazdy rozpoczną się od poniedziałku, a prawdziwy sezon turystyczny w połowie lipca.
rozwiń zwiń