X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Francuskie radio przeprasza Polaków

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 18:34
Francuskie radio informacyjne "France Info" przeprosiło za użycie w swoim serwisie zwrotu "polski obóz zagłady".
Auschwitz
AuschwitzFoto: Michel Zacharz AKA Grippenn/Creative Commons CC-BY-SA-2.5

Wcześniej w tej sprawie interweniowała ambasada polska w Paryżu. Reakcja Francuzów była bardzo szybka, bowiem błędne sformułowanie wyemitowano w poniedziałkowych serwisach o godzinie 12.00 i 13.30.
Jak poinformowało polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych na swojej stronie internetowej, Ambasada RP w Paryżu niezwłocznie skontaktowała się z redaktorem odpowiedzialnym za bieżące wydania dzienników. Redaktor przeprosił za użycie zwrotu i zapewnił, że sformułowanie nie zostało użyte celowo.
Ambasador Polski we Francji Tomasz Orłowski rozmawiał również bezpośrednio z dyrektorem France Info Pierre-Marie Christin, zaznaczając że użycie takiego sformułowania jest nie tylko bolesną dla Polaków nieprawdą, ale niesie ryzyko, że młode pokolenia słuchaczy otrzyma fałszywy wizerunek historii. Dyrektor France Info przyznał, że takie błędy "nie mogą się zdarzać" i zapewnił, że osobiście zajmie się sprawą.
Nieprawidłowy i obraźliwy dla Polaków termin "polski obóz zagłady" (camp d'extermination Polonais) został użyty w informacji dotyczącej wywiezienia francuskich Żydów do obozów w Auschwitz z podparyskiego Drancy w 1942 roku.

mch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemiecka telewizja przeprasza za "polski obóz"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2009 09:51
Niemiecka telewizja publiczna ZDF przeprosiła za użycie sformułowania "polski obóz zagłady" w odniesieniu do obozu koncentracyjnego w Sobiborze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polonia kontra "polskie obozy zagłady"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2010 09:54
Polonia protestuje przeciwko Rupertowi Murdochowi, którego dziennik "The Wall Street Journal" nie chce przeprosić za "polski obóz koncentracyjny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znów "polski obóz zagłady"... tym razem w CNN

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 13:01
W wyniku interwencji polskiej ambasady w Waszyngtonie, telewizja CNN dokonała korekty błędnego sformułowania "polski obóz", które znalazło się w jej serwisie internetowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna Polska-USA

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2012 12:10
Potknięcie Baracka w Polsce spowodowało burzę z piorunami. Ale może ten lapsus, paradoksalnie, wyjdzie Polsce na dobre.
rozwiń zwiń