X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przedłużyć licencję na Rosomaki. Do 2018 roku

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 10:11
W przyszłym roku wygasa umowa licencyjna z 2003 roku na produkcję transporterów opancerzonych. Negocjacje ws. jej wydłużenia trwają z fińską Patrią - pisze "Rzeczpospolita".
Przedłużyć licencję na Rosomaki. Do 2018 roku
Foto: Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Po doświadczeniach bojowych w Iraku i Afganistanie, po wprowadzeniu ponad 200 poprawek i udoskonaleń, rosomaki należą obecnie do światowej czołówki w swojej kategorii. W przyszłym roku kończy się jednak realizacja wartego 5 mld złotych kontraktu na dostawę 690 transporterów.

Już teraz wiadomo jednak, że armia będzie potrzebowała ich więcej. Stąd też negocjacje w sprawie przedłużenia prawa do produkcji pojazdu przez Zakłady Mechaniczne w Siemianowicach.

Dodatkowo Polska chce przekonać Finów, by zrezygnowali z ograniczeń narzuconych nam w eksporcie rosomaków. Na razie możemy je sprzedawać tylko do siedmiu krajów.

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niesprawny sprzęt Polaków w Afganistanie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2012 06:15
Nawet połowa zainstalowanych w Rosomakach w Afganistanie urządzeń do wykrywania zagrożeń chemicznych i radioaktywnych może być niesprawna.
rozwiń zwiń