Michał Tusk może spać spokojne. Nie straci pracy

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 15:14
Poleciłem Michała Tuska jako PR-owca dla firmy OLT Express, bo był najbardziej kompetentną osobą - twierdzi prezes portu lotniczego w Rębiechowie.
Audio
  • Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku
Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy
Port lotniczy Gdańsk im. Lecha WałęsyFoto: Mariusz Nasieniewski/ Wikimedia Commons

W ostatnich dniach w mediach pojawiało się wiele kontrowersji w związku z powiązaniami syna premiera z liniami lotniczymi, portem lotniczym i "Gazetą Wyborczą". Michał Tusk jako pracownik Portu Lotniczego w Gdańsku miał przekazywać tajne informacje szefostwu OLT Express.

Tomasz Kloskowski przyznaje, że polecił Michała Tuska dyrektorowi OLT Jarosławowi Frankowskiemu. - OLT potrzebowało ludzi. Wadą tego projektu było to, że PR-u nie było żadnego i wielokrotnie podkreślałem to dyrektorowi OLT. Pan Jarosław Frankowski poprosił mnie o pomoc uważałem, że najbardziej kompetentny jest pan Michał Tusk - podkreślił Kloskowski.

 Prezes lotniska zapewnia, że działał zgodnie z prawem , a na rynku jest wiele osób, które pracują jednocześnie dla portów i linii lotniczych. - W momencie, kiedy polecałem pan Michał Tusk nie pracował w porcie, dopiero po jakimś czasie zaczął pracować w porcie. Natomiast pamiętajmy o jednym - porty lotnicze nie konkurują z liniami lotniczymi. Porty lotnicze konkurują z portami lotniczymi, a linie lotnicze konkurują z liniami lotniczymi - zaznaczył prezes.

Tomasz Kloskowski nie zamierza podawać się do dymisji. Prezes portu lotniczego w Rębiechowie nie zamierza także zwalniać Michała Tuska.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

IAR/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Tusk: to dla mojego syna bolesna lekcja życia

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 20:38
Szef rządu ocenił, że kłopoty, w jakie wpadł jego syn, są m.in. "skutkiem tego, że wybrał drogę samodzielną".
rozwiń zwiń

Czytaj także

FAZ: Tusk ma problem z "zadrapanym zderzakiem"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 14:18
Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" opisuje wątpliwości, dotyczące współpracy syna premiera Michała Tuska z liniami lotniczymi OLT Express.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa syna premiera Tuska w kolejnej prokuraturze

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 16:32
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przejmie postępowanie sprawdzające dotyczące zawiadomienia o możliwości działania na szkodę Portu Lotniczego Gdańsk przez Michała Tuska.
rozwiń zwiń