X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rotmistrz Pilecki na Wawelu? Apel do prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 18:39
Członkowie Fundacji Paradis Judeaorum chcą, by szczątki rotmistrza Witolda Pileckiego spoczęły na Wawelu.
Audio
Oskarżony i skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci rotmistrz Witold Pilecki został stracony w 1948 roku.  Pośmiertnie, w 2006 otrzymał Order Orła Białego, a w 2013 został awansowany do stopnia pułkownika
Oskarżony i skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci rotmistrz Witold Pilecki został stracony w 1948 roku. Pośmiertnie, w 2006 otrzymał Order Orła Białego, a w 2013 został awansowany do stopnia pułkownikaFoto: Wikipedia/Domena Publiczna

W tej sprawie specjalny apel fundacja skierowała do prezydenta Komorowskiego, kardynała Dziwisza oraz Instytutu Pamięci Narodowej. Jak przekonuje w rozmowie z Polskim Radiem Kraków Michał Tyrpa, szef Paradis Judeaorum, dokonania rotmistrza Pileckiego stawiają go na równi z królami.

Wcześniej fundacja podjęła starania, by losy rotmistrza Pileckiego stały się podstawą filmowej superprodukcji. W tym celu fundacja wysłała listy m.in. do Clinta Eastwooda i Mela Gibsona.

Rotmistrz Witold Pilecki był żołnierzem Armii Krajowej i założycielem ruchu oporu w obozie Auschwitz-Birkenau. Po wojnie został uwięziony, oskarżony, a następnie stracony przez władze komunistyczne. Oskarżenie anulowano dopiero w 1990 roku. Pilecki został pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

IAR/PR Kraków/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szukają szczątków rotmistrza Pileckiego. Jego syn czeka

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 15:53
Eksperci IPN pobrali próbkę materiału genetycznego od Andrzeja Pileckiego, syna rotmistrza Witolda Pileckiego. Na wojskowych Powązkach na kwaterze na Łączce prowadzone są ekshumacje ofiar komunistycznych zbrodniarzy, którzy w latach 1944-1956 mordowali polskich żołnierzy w więzieniu na Mokotowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciała ofiar komunizmu były niszczone?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 06:53
"Nasz Dziennik" ujawnia wyniki prac ekipy ekshumacyjnej pracującej na cmentarzu na warszawskich Powązkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hołd pomordowanym. Komorowski przy "Kwaterze na Łączce"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 10:47
Cmentarz wojskowy na Powązkach, gdzie trwają poszukiwania szczątków ofiar terroru stalinowskiego, odwiedził prezydent Bronisław Komorowski.
rozwiń zwiń