Sąd: zabił swoją rodzinę ale jest niewinny

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2012 17:10
Damian Rzeszowski, Polak z wyspy Jersey, oskarżony o zabójstwo sześciu osób został uznany za niepoczytalnego.
Audio
  • Korespondencja Adama Dąbrowskiego (IAR) z Wielkiej Brytanii
Sąd: zabił swoją rodzinę ale jest niewinny
Foto: Glow Images/East News

Zdaniem brytyjskiego sądu choć, fakt dokonania przez niego zabójstw jest niepodważalny to można mu przypisać najwyżej,  z powodu ograniczonej poczytalności, winę za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Biegli orzekli, że 31-letni Polak w momencie popełnienia czynu był "w ciężkiej depresji". Ostatecznie wyrok, z ewentualnym orzeczeniem kary w tej sprawie ma zapaść 29 października.
Do tragedii doszło 14 sierpnia 2011 roku w dniu powrotu Damiana Rzeszowskiego i jego rodziny z urlopu w Polsce. Polak zasztyletował swoją żonę Izabelę, 6-letnią córkę Kingę, 2-letniego syna Kacpra, swojego 56-letniego teścia oraz przyjaciółkę żony i jej córkę.

Media na Wyspach donosiły, że przed tragedią żona Rzeszowskiego przyznała się, że miała romans. Polak miał też grozić, że popełni samobojstwo.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jersey: 30-latek zamordował żonę i własne dzieci

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 08:18
Polak Damian R. zabił swoją byłą żonę, dwoje dzieci i teścia oraz kobietę i dziecko, którzy nie należeli do rodziny i nie byli Polakami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabójca z Jersey próbował się wcześniej zabić

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2011 15:14
Domniemany zabójca sześciu osób z wyspy Jersey niedługo wcześniej został odratowany i wypuszczony ze szpitala po próbie samobójczej bez badania psychologicznego - podały brytyjskie media.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bydgoszcz: pochowano ofiary morderstwa na Jersey

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2011 12:00
W swoim rodzinnym mieście pochowana została Izabela Rz. z dwójką dzieci (6-letnią Kingą i 2-letnim Kacprem) i jej ojciec Marek G. Wszyscy zginęli latem w Wielkiej Brytanii. 14 sierpnia rzucił się na nich z nożem Damian Rz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Polaka "mordercy z Jersey" odroczona

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2011 16:10
Sprawa 31-letniego Damiana Rz., oskarżonego o zabójstwo sześciorga osób, rozpocznie się ponownie 19 marca. Do tego czasu Rz. pozostanie w areszcie.
rozwiń zwiń