Wólka Kosowska: znów olbrzymie straty, policja szuka przyczyn

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2012 13:10
Jeszcze przez wiele godzin strażacy będą prowadzić akcję w Wólce Kosowskiej. po godzinie piątej rano w jednej z hal o powierzchni 10 tysięcy metrów kw. wybuchł pożar.
Audio
Właściciele stoisk w spalonej hali i z hal sąsiednich przyglądają się akcji strażaków. Trwa akcja dogaszania pożaru jaki wybuchł, 26 bm. rano w hali magazynowej w Wólce Kosowskiej. Ogień objął ok. 5 tys. metrów kwadratowych hali magazynowej. W jego gaszeniu uczestniczyło ponad 30 jednostek straży pożarnej. Nie ma informacji o poszkodowanych
Właściciele stoisk w spalonej hali i z hal sąsiednich przyglądają się akcji strażaków. Trwa akcja dogaszania pożaru jaki wybuchł, 26 bm. rano w hali magazynowej w Wólce Kosowskiej. Ogień objął ok. 5 tys. metrów kwadratowych hali magazynowej. W jego gaszeniu uczestniczyło ponad 30 jednostek straży pożarnej. Nie ma informacji o poszkodowanychFoto: PAPRafał Guz

W poniedziałek w Wólce Kosowskiej rozpocznie pracę grupa dochodzeniowo-śledcza i biegli z zakresu pożarnictwa.

Spłonęła połowa budynku, a także cały towar, który się tam znajdował. Były to główne materiały tekstylne. Na miejscu są policjanci. Na rozpoczęcie śledztwa muszą poczekać do czasu zakończenia akcji strażaków.

Rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek powiedział, że obecnie ich działania polegają na zabezpieczeniu terenu. Zablokowana zastała ulica Nadrzeczna, która poruszają się jednostki straży pożarnej. Nie ma natomiast żadnych utrudnień na pobliskiej drodze numer 7.

Mariusz Mrozek powiedział, że zaraz po zakończeniu akcji strażaków, na teren spalonej hali wejdą policyjni eksperci. Będą szukać źródła pożaru i będą ustalać czy przyczyną było to działanie celowe, przypadkowe czy może to wynik spięcia instalacji elektrycznej. 

Znów pożar i znów straty

Hala, w której wybuchł pożar to inny obiekt niż te, które płonęły w 2011 i w 2009 roku. Media donosiły wcześniej, że pożar wybuchł w tym samym obiekcie co w 2011 roku, jednak zaprzeczył temu w rozmowie starszy kapitan Mieczysław Pękala z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Piasecznie. - To jest całkiem inne zdarzenie, na ulicy Nadrzecznej, ale w innym miejscu - powiedział.
Przy pożarze w Wólce Kosowskiej pracowało 39 zastępów strażackich, około 200 strażaków.

PAP/IAR/agkm

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

Zobacz więcej na temat: IAR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pożar w Wólce strawił kilkadziesiąt milionów złotych

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 17:46
W pożarze hali w Wólce Kosowskiej prawdopodobnie spłonął cały przechowywany w niej towar. Jego wartość mogła wynosić nawet kilkadziesiąt milionów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duży pożar w Wólce Kosowskiej: płonie magazyn

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2012 07:03
Rano wybuchł pożar w halach magazynowych w Wólce Kosowskiej pod Warszawą. Pali się hala magazynowa o powierzchni około 5 tys. m kw. Nie ma informacji o poszkodowanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożar, czyli zatarcie śladów wyłudzenia?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 08:44
Pożar w Wólce Kosowskiej mógł być próbą zatarcia śladów wyłudzenia podatku VAT - czytamy w "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń