X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maraton pytań o Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 18:00
O pracę syna premiera dla OLT Express oraz o to, jak rząd zamierza pomóc ofiarom Amber Gold - pytali m.in. posłowie w związku z informacją w Sejmie przedstawicieli rządu i prokuratora generalnego ws. Amber Gold.
Audio
  • Debacie przysłuchiwała się Iwona Szczęsna (IAR)
Premier Donald Tusk (C) przedstawia w Sejmie informację ws. Amber Gold
Premier Donald Tusk (C) przedstawia w Sejmie informację ws. Amber GoldFoto: PAP/Leszek Szymański

Więcej o aferze Amber Gold>>>

Wśród pytań oddzielny wątek stanowiły te związane ze Spółdzielczymi Kasami Oszczędnościowo-Kredytowymi. - Czy nie jest przejawem schizofrenii to, że zajmujemy się dzisiaj Amber Gold i mówimy o państwowym nadzorze nad nim, natomiast kiedy PO wspólnie z PSL od czterech lat usiłuje wprowadzić państwowy nadzór nad SKOK-ami, to państwo się bronicie przed tym rękami i nogami - mówił Jakub Szulc (PO), nawiązując do wystąpienia Andrzeja Dudy, który we wcześniejszej debacie zabrał głos w imieniu klubu PiS.

O przyjrzenie się SKOK-om prosił też Cezary Olejniczak (SLD). - Mam wrażenie, że są równi i równiejsi. Bankom spółdzielczym od kilku lat przykręca się śruby, natomiast jest taka instytucja, w ostatnich latach jej placówki powstają jak grzyby po deszczu, są to Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe. Mam taką obawę, że za rok lub dwa wyjdzie większa afera, potężniejsza od Amber Gold - wieszczył Olejniczak.

Na te głosy zareagował Maciej Łopiński (PiS). - Gdyby aparat państwa z taką samą determinacją albo nawet z połową takiej determinacji zajmował się tymi firmami jak Amber Gold, ile czasu poświęcał SKOK-om, to oszukanych i okradzionych byłoby dużo mniej - powiedział.

Natomiast zdaniem Andrzeja Romanka (SP) syn premiera Michał Tusk, który współpracował z OLT Express, ma szczególny status, bo jego zatrudnienie może uwiarygodnić firmę. - Pan powinien jako ojciec przetrzepać mu kuper. Jeżeli pan tego nie uczyni, to mam nadzieję, że w następnych wyborach wyborcy panu ten polityczny kuper przetrzepią. I tego życzę panu z całego serca - mówił Romanek do premiera Donalda Tuska.

Roman Kotliński (RP) nawiązał natomiast do informacji, że Marcin P. przekazał ponad 3 mln złotych instytucjom kościelnym. Poseł pytał zatem, czy prokuratura lub służby skarbowe będą starały się odzyskać te pieniądze.
Do zadania pytań po informacji rządu i prokuratora generalnego zgłosiło się 174 posłów. Jako pierwszy występował Dariusz Rosati (PO). Chciał się dowiedzieć, jakie działania ma zamiar podjąć rząd, by pomóc poszkodowanym odzyskać pieniądze i doprowadzić do takich zmian w systemie sądownictwa i prokuraturze, które na przyszłość pozwolą unikać afer takich jak w przypadku Amber Gold.
- O to, kiedy premier dostał od służb specjalnych raport o firmie Amber Gold i co z nim zrobił - pytał z kolei przewodniczący klubu Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk.

- W tej debacie opozycja próbuje chronić oszustów i próbuje dołożyć rządowi, a nie skupiać się, by ludziom pomagano - tym, którzy najwięcej ucierpieli - mówiła natomiast Krystyna Skowrońska (PO).

Maks Kraczkowski (PiS) zwracał uwagę, że Amber Gold jest nazywane piramidą finansową. - Obawiam się, że było to możliwe w takim zakresie ze względu na to, że w polskiej sferze publicznej funkcjonuje wielka piramida polityczna - mówił poseł.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

PAP, mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawa Amber Gold. Rząd pod ostrzałem opozycji

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 21:30
Rząd musiał odpowiedzieć na setki trudnych pytań posłów opozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Awantura w Sejmie. "Premier minął się z prawdą"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 17:08
Poseł PiS - Przemysław Wipler - złożył wniosek o ogłoszenie przerwy w obradach Sejmu po to, aby premier zapoznał się z interpelacją w sprawie Amber Gold.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zawiodły instytucje systemu kontroli państwa"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 16:59
Zbigniew Włodkowski z PSL przekonywał w "Popołudniu z Jedynką", że niezbędny jest system nadzoru nad prokuraturą.
rozwiń zwiń