Korwin-Mikke o Paraolimpiadzie: szachy dla debili?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 21:49
- Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądać ludzi zdrowych, a nie zboczeńców, morderców i inwalidów - pisze Janusz Krowin-Mikke.
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-MikkeFoto: Jakub Bułas / Wikimedia Commons

Lider Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke na swoim blogu na portalu "Nowy Ekran” podważa sens organizowania igrzysk dla niepełnosprawnych sportowców. - Ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego - równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili lub turnieje brydżowe dla ludzi z zespołem Downa. (...) Cywilizacja europejska, która panowała nad światem, stawiała na najmądrzejszych, najsilniejszych, najinteligentniejszych, najszybszych - a obecna anty-cywilizacja za najważniejsze uważa forowanie biednych, głupich, niezaradnych - i również inwalidów - pisze Korwin-Mikke.

- Ludzie z defektami odruchowo starają się je ukrywać. Inni starają się takich ludzi unikać. Kiedy kobieta ma pryszcz na twarzy - stara się nie wychodzić z mieszkania. Podobnie z inwalidami. I nie chodzi tu o względy estetyczne. I nie chodzi o estetykę: w społeczeństwie obowiązuje zasada: "Z kim przestajesz, takim się stajesz", więc i oglądanie - godnych podziwu skądinąd - wysiłków para-sportowców może przynieść - przejściowe, na szczęście - zaburzenia w motoryce!) - uważa polityk.

- Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądać ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety - pisze lider Kongresu Nowej Prawicy.

Na tegorocznej Paraolimpiadzie w Londynie polscy sportowcy zdobyli na razie 20 krążków - 6 złotych, 9 srebrnych i 5 brązowych.

Zobacz galerię dzień na zdjęciach >>>

aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Korwin-Mikke: trzeba będzie tych złodziei pogonić siłą

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2012 14:02
Janusz Korwin-Mikke spotkał się z protestującymi przed Sejmem przeciwko reformie emerytalnej członkami "Solidarności".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie idą na stadiony po to, by zobaczyć "cudaków"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 17:00
Były paraolimpijczyk i działacz ruchu paraolimpijskiego, Tomasz Leżajski nie jest już zdziwiony wielką popularności jaką cieszą się igrzyska paraolimpijskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drugi medal dla Anny Harkowskiej na paraolimpiadzie

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 17:17
Anna Harkowska zdobyła w Londynie swój drugi srebrny medal XIV Paraolimpiady w kolarstwie, tym razem na szosie, w jeździe indywidualnej na czas.
rozwiń zwiń