X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przetłumaczą amerykańskie dokumenty o Katyniu

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 10:05
Jedno z warszawskich biur tłumaczeń przystąpiło do niekomercyjnego przekładu na polski dokumentów katyńskich ujawnionych w poniedziałek przez Archiwa Narodowe USA - informuje "Nasz Dziennik".
Przetłumaczą amerykańskie dokumenty o Katyniu
Foto: National Archives/archives.gov

- Poprzez nasz projekt chcemy udostępnić dokumenty społeczeństwu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że większość instytucji, które powinny to uczynić, zrobią to najpierw na własny użytek bądź tłumaczenie będzie trwało bardzo długo - mówi Piotr Kolasa szef Biura Tłumaczeń Diuna i pomysłodawca projektu.
Prace ruszyły już 10 września w nocy. Jednak trudno powiedzieć, kiedy się zakończą. - Na pewno nie jest to kwestia najbliższych dni czy tygodni - zastrzega Ochocki. Efekty prac można śledzić na stronie internetowej diuna.biz/katyn.php.
Zobacz serwis specjalny: KATYŃ>>>
Rząd USA odtajnił i opublikował ponad tysiąc stron dokumentów na temat zbrodni katyńskiej. Pochodzą one z archiwów Departamentu Stanu, Pentagonu, amerykańskich wojsk lądowych oraz archiwów prezydentów Roosevelta, Trumana i Eisenhowera.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W sprawie Katynia za przykładem USA pójdą inne kraje?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2012 14:31
Agaton Koziński ("Polska The Times"): Takie są oczekiwania historyków, by przynajmniej Wielka Brytania odtajniła swoje archiwa dotyczące zbrodni katyńskiej. To ostatni brakujący z kluczowych elementów układanki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"USA wiedziały o Katyniu, ale specjalnie milczały"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2012 15:14
Władze USA otrzymały wiarygodne informacje o rozstrzelaniu Polaków już w 1943 roku, jednak nie podały ich do wiadomości publicznej - podało Echo Moskwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef IPN: dokumenty USA o Katyniu są edukacyjne

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2012 20:59
Jest "trochę nowych", jednak wiele z nich było odtajnionych i znanych historykom już "30-40 lat temu" - przyznaje prezes IPN Łukasz Kamiński.
rozwiń zwiń