"Antykomor" skazany za znieważenie prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 15:33
Karę roku i trzech miesięcy ograniczenia wolności wymierzył sąd twórcy portalu "Antykomor.pl" Robertowi Fryczowi.
Audio
  • Wyrok w sprawie "Antykomora" - sędzia Grzegorz Krogulec
  • Mariusz Kamiński z PiS o wyroku w sprawie "Antykomora"
Robert Frycz
Robert FryczFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Frycz został oskarżony m.in. o znieważenie prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz fałszowanie dokumentów i posługiwanie się nimi. Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim uznał go za winnego jednego z zarzutów, dot. znieważenia prezydenta, od drugiego go uniewinnił. Sędzia zdecydował, że mężczyzna nie pójdzie do więzienia jednak w czasie wyroku (rok i trzy miesiące ograniczenia wolności) ma wykonywać prace społeczne w wymiarze 40-tu godzin miesięcznie. Wyrok jest nieprawomocny.

Prokurator domagał się dla Frycza kary roku i ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Obrona chciała uniewinnienia i zapowiadała, że w przypadku skazania będzie odwoływać się od wyroku.

Na stronie Antykomor.pl gromadzone były materiały o prezydencie Bronisławie Komorowskim, a także m.in. gry polegające na strzelaniu do jego wizerunku i ośmieszające komentarze. W maju ub. roku do mieszkania autora strony weszli funkcjonariusze ABW i zabezpieczyli jego laptop oraz nośniki danych. Zleciła to prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie znieważenia głowy państwa. Akcja ABW przeciw autorowi strony - zdaniem wielu komentatorów - była zamachem na wolność słowa.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

PAP/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tusk o Antykomorze: przykra sytuacja prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 17:37
Premier Donald Tusk jest za zniesieniem przepisów, nakazujących ściganie z urzędu osób obrażających polityków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórca antykomor.pl: powołuję na świadka prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 10:02
Jak się dowiedziało Radio Łódź, podczas piątkowej rozprawy twórca strony antykomor.pl Robert Frycz złoży wniosek o powołanie Bronisława Komorowskiego na świadka w procesie przeciwko niemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antykomor.pl. Sąd nie przesłuchał prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 17:38
Upadł wniosek w tej sprawie obrońców Roberta Frycza. Jest on oskarżony o znieważenie prezydenta Bronisława Komorowskiego i fałszowanie dokumentów.
rozwiń zwiń