X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Koszty błędów budowy metra ponosi wykonawca”

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 12:08
Jeśli wykonawca budowy centralnego odcinka II linii metra podjął się prac, wiedząc o trudnych warunkach, ponosi konsekwencje popełnionych błędów - powiedział wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.
Audio

Wiceprezydent Warszawy udzielił radnym informacji nt. sposobu rozwiązania problemów budowy II linii metra. W sierpniu na budowanej stacji Powiśle doszło do awarii, stacja została zalana, a spod tunelu Wisłostrady woda wypłukała grunt. Prace na stacji Powiśle zostały wstrzymane, a ruch w tunelu wstrzymany.

Olszewski ocenił, że największym utrudnieniem w związku z awarią jest fakt, iż ze stacji Powiśle miały ruszyć tarcze drążące tunel pod dnem Wisły. Podkreślił, że zakładany jest scenariusz, iż prace ruszą z przeciwnego kierunku, czyli z pl. Wileńskiego.

Wiceprezydent mówił także, że do leja pod tunelem Wisłostrady codziennie wpuszczane jest 200 m3 mieszanki, a prace są prowadzone w cyklach i po wprowadzaniu każdej dawki sytuacja jest monitorowana. - Sprawdzane jest, jak zachowuje się most Świętokrzyski i tunel Wisłostrady - powiedział. Olszewski mówił też, że termin zakończenia budowy centralnego odcinka II linii metra to październik 2013 r.

W nocy z 13 na 14 sierpnia budowniczy na budowie stacji Powiśle II linii metra natrafili na ciek wodny. Stacja została zalana, a spod tunelu Wisłostrady ubyło ok. 6,5 tys. m sześc. wody i ziemi; w związku z tym płyta jezdni została pozbawiona naturalnej podpory. Badania obszaru pod tunelem wykazały, że pusta przestrzeń pod płytą tunelu Wisłostrady ma ok. 60 m długości i jest wypełniona wodą do ok. 2 metrów od spodu płyty. Ruch w tunelu został zamknięty; kierowcy korzystają z objazdów.

Pod koniec września ma być gotowy pełny raport dotyczący awarii. Prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk mówił pod koniec sierpnia, że dopiero wtedy będzie można mówić o kosztach awarii. Zaznaczył, że budowa II linii metra jest ubezpieczona na 400 mln zł. Centralny odcinek II linii metra będzie miał siedem stacji i połączy lewo- i prawobrzeżną część Warszawy.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Awaria na budowie metra. Lada dzień opinie ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 17:34
Jeszcze w tym tygodniu ratusz ujawni wyniki ekspertyz po awarii na budowie II linii metra. 14 sierpnia budowniczowie metra natrafili na ciek wodny przy stacji Powiśle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tunel Wisłostrady zamknięty: woda pod jezdnią

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 13:41
Konsorcjum budujące warszawskie metro ocenia, że tunel Wisłostrady pozostanie zamknięty przez 2 do 4 miesięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: nowy objazd tunelu Wisłostrady

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2012 10:58
Kierowcy w stronę Żoliborza jadą bulwarami nadwiślańskimi, a w kierunku Mokotowa Wybrzeżem Kościuszkowskim. Utrudnienia mogą potrwać nawet cztery miesiące.
rozwiń zwiń