Benedykt XVI pisze książkę o dzieciństwie Jezusa

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 19:22
Jeszcze przed Bożym Narodzeniem tego roku ma się ukazać trzeci tom pracy Josepha Ratzingera o Jezusie z Nazaretu.
Audio
Plac św. Piotra w Watykanie
Plac św. Piotra w WatykanieFoto: Greg O'Beirne/Wikimedia Commons/CC

Książka poświęcona dzieciństwu Jezusa - pod nieustalonym jeszcze tytułem - jest obecnie tłumaczona na kilka języków, w tym i na polski. Papież ukończył trzeci tom książki o Jezusie w sierpniu tego roku w letniej rezydencji w Castel Gandolfo. Od razu też przystąpiono do tłumaczenia niemieckiego oryginału.
Watykanowi i tym razem zależy na tym, aby najnowsza praca Benedykta XVI ukazała się jednocześnie w kilku najpopularniejszych językach. Tak było w przypadku poprzednich dwóch tomów. W 2007 roku wydano część zatytułowaną “Od chrztu w Jordanie do Przemienienia”, a cztery lata później ujrzał światło dzienne drugi tom pod tytułem “Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania”. Zaraz potem Benedykt XVI poinformował, że pracuje nad ostatnią częścią, która będzie poświęcona dzieciństwu Jezusa.
We wstępie do pierwszego tomu papież zapewnił, ze książka nie jest częścią nauczania Kościoła i każdy ma prawo nie zgadzać się z przedstawionymi w niej tezami. Jak się podkreśla, dotyczy to całej trylogii.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kontrowersyjna książka o papieżu Benedykcie XVI

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2011 09:41
"Joseph Ratzinger. Kryzys papiestwa" - to tytuł nowej książki najbardziej znanego włoskiego watykanisty Marco Politiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeden pokój" i "Atak na Ratzingera"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 12:00
33 Rocznica wyboru Karola kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową to dogodna okazja, aby zwrócić uwagę na książkę "Jeden pokój", która przesiąknięta jest duchem nauczania polskiego papieża.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jezus Chrystus. Biografia

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 10:05
Autorem długo oczekiwanej pozycji jest Peter Seewald, znany z obszernych wywiadów, jakich udzielił mu Benedykt XVI.
rozwiń zwiń