Kłopoty samolotu Ryanair nad Niemcami

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 07:38
Z powodu problemów technicznych musiał zawrócić w czwartek po południu na lotnisko Frankfurt-Hahn samolot irlandzkich linii Ryanair - poinformował dziennik "Pforzheimer Zeitung".
Samolot linii Ryanair
Samolot linii RyanairFoto: Arpingstone/Wikimedia Commons/cc

Maszyna wystartowała z lotniska Frankfurt-Hahn, obsługującego głównie tzw. tanie linie, i leciała do Estonii. Na skutek kłopotów technicznych piloci zdecydowali się zawrócić na lotnisko w Niemczech.

- Dnia 27 września lot Ryanaira numer FR 4378 (z Frankfurtu Hahn do Tallinna) krótko po starcie zawrócił na lotnisko we Frankfurcie Hahn zaraz po tym jak w samolocie zaświeciła się lampka wskaźnika sugerująca możliwy problem techniczny. Samolot wylądował bez problemów a pasażerowie opuścili pokład. Aby zminimalizować opóźnienie, Ryanair podstawił zapasowy samolot, który obsłużył ten lot z około 2 godzinnym opóźnieniem. Ryanair przeprosił wszystkich pasażerów tego lotu za opóźnienie - wystosował oficjalny komunikat Stephen McNamara z Ryanaira.

To kolejny w ostatnich przypadek kłopotów technicznych samolotu linii Ryanair. Media, ale także władze kilku krajów, m.in. Hiszpanii, krytykują irlandzkiego przewoźnika, że oszczędza, głównie na paliwie, kosztem bezpieczeństwa pasażerów.

W sierpniu w Walencji lądowały awaryjnie trzy maszyny Ryanair, ponieważ nie miały wystarczającej ilości paliwa. Natomaist we wrześniu trzy samoloty linii Ryanair lądowały awaryjnie na lotniskach w Madrycie i Barcelonie z powodu problemów technicznych.

Zobacz galerię: Dzień na zdjęciach >>>

PAP, mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Brakowało tlenu. Dramatyczny lot w Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 16:36
Awaryjne lądowanie samolotu Ryanair. Przyczyną był nagły spadek ciśnienia w kabinie. To druga w tym tygodniu taka sama awaria irlandzkich linii lotniczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne awaryjne lądowanie samolotu Ryanair

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2012 09:15
Podczas lotu z Francji na Teneryfę pilot maszyny poprosił o zgodę na awaryjne lądowanie w Hiszpanii ze względu na problemy techniczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiszpania chce sprawdzić samoloty Ryanaira

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2012 13:35
Hiszpania zwróciła się do Irlandii i Komisji Europejskiej o prawo do dokonywania inspekcji samolotów Ryanairu.
rozwiń zwiń