Masz zdolności paranormalne? Udowodnij. Dostaniesz milion

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 12:00
Nagrodę oferuje Belgijsko-Flamandzkie Stowarzyszenie Sceptyków. Dowód musi być jednak przedstawiony zgodnie z rygorem naukowym, podczas wiarygodnego eksperymentu.
Masz zdolności paranormalne? Udowodnij. Dostaniesz milion
Foto: sxc.hu/cc

Tak zwana Nagroda Syzyfa to propozycja dla rzekomych jasnowidzów, telepatów, różdżkarzy czy wróżek. Wielu ludzi uważa, że ma nadprzyrodzone umiejętności, ale eksperymenty naukowe na razie nie potwierdziły ich hipotez. Dla tych, którzy chcą się sprawdzić, sceptycy przygotowali specjalny program oparty na wiarygodnych testach.

- Na przykład ktoś twierdzi, że znak zodiaku ma wpływ na osobowość. Dajemy takiej osobie życiorysy dziesięciu ludzi i prosimy, by dopasowała do nich daty urodzenia - powiedział Polskiemu Radiu belgijski koordynator projektu, profesor Willem Betz. Kto zda dwa takie testy, dostanie milion euro.

Sceptycy uważają, że nagroda jest bezpieczna - w USA podobna szansa istnieje od lat, ale na razie nikomu nie udało się jej wykorzystać. O Nagrodę Syzyfa można ubiegać się od poniedziałku, także za pośrednictwem polskich organizacji sceptyków. Projekt wspiera Klub Sceptyków Polskich i Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

sg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także