X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Litwa upamiętnia księdza Michała Sopoćko

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 15:44
W miejscowości Czarny Bór nieopodal Wilna została odsłonięta pamiątkowa tablica poświęcona błogosławionemu księdzu Michałowi Sopoćce.
Michał Sopoćko
Michał SopoćkoFoto: jezuufamtobie.pl

Uroczystość zainaugurowała msza święta w miejscowym kościele. Po mszy odbyła się uroczysta procesja i odsłonięcie tablicy pamiątkowej na ścianie dawnego gmachu klasztoru Sióstr Urszulanek. W czasie okupacji siostry udzieliły księdzu Sopoćce pomocy, umieszczając go w wynajmowanym przez nie domu.

Błogosławiony ksiądz Sopoćko w czasie II wojny światowej uratował około 100 Żydów, udzielając im chrztu i wydając metryki kościelne.
Ksiądz Sopoćko był spowiednikiem świętej Faustyny i jej kierownikiem duchowym. Za pośrednictwem siostry Faustyny, był bezpośrednio związany z tajemnicą objawień Jezusa Miłosiernego. Błogosławiony ksiądz Sopoćko poświęcił niemal całe swe życie realizacji misji przekazanej podczas objawień świętej siostrze Faustynie. Był założycielem zgromadzenia zakonnego Sióstr Jezusa Miłosiernego.
Ksiądz Michał Sopoćko został beatyfikowany 28 września 2008 roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

sg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak