X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Potęga umysłu. Niezwykłe odkrycie naukowców

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 17:12
Polscy uczeni opracowali metodę potencjalnego spowalniania starzenia się umysłów osób starszych. Pomaga w tym specjalny program komputerowy.
Audio
Nauka biologii nie musi być nudna
Nauka biologii nie musi być nudnaFoto: Glow Images/East News

Z pozoru to proste gry. Na przykład wspomagana osoba słucha serii dźwięków - od dwóch do sześciu, a potem ma odtworzyć ich kolejność. Podobne ćwiczenia wykonuje się z animacjami na ekranie, powiedziała Polskiemu Radiu profesor Elżbieta Szeląg z PAN i SWPS. Dodała, że w rzeczywistości ćwiczenia nie są najłatwiejsze, bo przecież chodzi o trenowanie umysłu.

Komputerowy trening poprawia pamięć, uwagę czy przetwarzanie informacji, a efekty utrzymują się nawet przez 18 miesięcy, zapewnia profesor Szeląg. Inni naukowcy są sceptyczni wobec podobnych programów, niektóre wcześniejsze testy prowadzone na dzieciach z zaburzeniami mowy nie wykazały żadnej poprawy.

Polscy naukowcy, którzy prowadzili te badania zaznaczają jednak, że ta nowa metoda ma być skuteczna. Wyniki eksperymentów publikuje anglojęzyczne pismo "Neurologia odtwórcza i neuronauka” ("Restorative Neurology and Neuroscience").

Zobacz naszą galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

IAR/aj

Zobacz więcej na temat: POLSKA ćwiczenia IAR dzieci
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

To prawda: im jesteśmy starsi, tym wolniej podejmujemy decyzje

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 14:34
- Tak, jak starzeje się nasze ciało, tak starzeje się i nasz mózg – tłumaczy Ewa Remesz, psycholog z Przystani Psychologicznej. – Z przykrością więc muszę potwierdzić tę teorię. Wiek ma wpływ na szybkość podejmowania decyzji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uraz mózgu wpłynie na jego starzenie

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 19:00
Wstrząsy mózgu i wszelkie, nawet mniej poważne urazy głowy mogą przyspieszać starzenie się mózgu.
rozwiń zwiń