Więcej narkotyków w podstawówkach i gimnazjach

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 07:31
Jak wynika ze statystyk policyjnych, w pierwszym półroczu tego roku ujawniono na terenie polskich placówek pedagogicznych prawie 500 przypadków handlu narkotykami. W całym ubiegłym roku było ich około 670.
Audio
  • Paweł Grygiel - rzecznik prasowy sądeckiej policji
Więcej narkotyków w podstawówkach i gimnazjach
Foto: Glow Images/East News

- Młodym ludziom oferuje się głównie marihuanę i amfetaminę. Narkotyki nierzadko rozprowadzają na terenie szkolnych placówek sami ich uczniowie - mówi sierżant sztabowy Paweł Grygiel-rzecznik prasowy sądeckiej policji. Zdaerza się, że są to wzorowi uczniowie.

O podejrzeniach co do handlu środkami odurzającymi coraz częściej informują policję nie tylko pedagodzy, lecz także rodzice. Otwartość na współpracę jest coraz większa: rodzice coraz częściej informują policję o niepojących zachowaniach ich dzieci, albo że znajdują u nich przedmioty służące do konsumpcji narkotyków.
Problemem w szkołach podstawowych i gimnazjalnych są również częste wymuszenia, kradzieże, napaści na nauczycieli, bójki i pobicia. Według danych policji od stycznia do czerwca tego roku odnotowano blisko 20 tysięcy tego typu przestępstw.

Zobacz naszą galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

sg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Narkotyki w akademiku. 12 studentów zatrzymanych

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 10:15
Zatrzymanym postawiono 30 zarzutów. Odpowiedzą m.in.: za wytwarzanie, posiadanie, udzielanie środków odurzających i handel znacznymi ilościami środków odurzających.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policjanci przechwycili 6,5 kg narkotyków

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2012 14:49
Bolesławieccy funkcjonariusze skonfiskowali także 10 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz 35 krzewów konopi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronkowa akcja stołecznej policji. Przejęli 5 kg narkotyków

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 09:32
3 zatrzymanych i ponad 5 kilogramów przejętych narkotyków to bilans akcji warszawskich wywiadowców, którzy znaleźli na Pradze fabrykę narkotyków.
rozwiń zwiń